Цікаво знати

Ціни на оренду житла у Львові й інших містах Західної України

Вартість оренди квартир у західних областях країни в травні 2018 року змінилась майже по всьому регіону. В одних містах ціни на орендоване житло впали, в інших – навпаки, відчутно зросли. Відслідковувати тенденції ринку й порівнювати ціни на оренду в Україні й не тільки зручно за допомогою пошукової системи Flatfy, яка збирає оголошення з різних сайтів і складає статистику вартості житла.

Ціни на оренду у Львові – стабільно дорого

Львів – найдорожче місто в Західній Україні з точки зору вартості оренди житлової нерухомості. У травні цього року ціни на орендовані квартири у Львові відрізнялися стабільністю й практично не змінювалися. Зняти однокімнатне житло можна в середньому за 6300 гривень на місяць, нерухомість на дві кімнати обійдеться 8 тис. гривень. Оренда 3-кімнатної квартири у Львові коштує 10,5 тисяч гривень, і це на 3% дорожче, ніж у квітні.

Вартість оренди в Луцьку – серйозне підвищення

Зняти квартиру в Луцьку можна майже вдвічі дешевше, ніж у Львові. Однак у травні 2018 ціни на оренду в місті суттєво зросли. Однокімнатна квартира в Луцьку обійдеться в середньому 3800 гривень на місяць, що на 24% дорожче, ніж у квітні. Двокімнатне і трикімнатне житло в травні можна було орендувати за 4500 і 5000 гривень відповідно, підвищення цін у порівнянні з квітнем склало 12% і 5%.

Аналіз цін у Тернополі, Ужгороді й інших містах

Найдешевше в Західній Україні можна зняти квартиру в Івано-Франківську. За 1-кімнатну в травні просили 3500 гривень на місяць, що на 3% менше, ніж у квітні. Зняти двокімнатне житло можна було за 4500 гривень, у порівнянні з квітнем ціна впала на 4%. А ось трикімнатні квартири стали дорожчими на 11%, середня ціна – 5000 гривень.

У Тернополі за місяць оренда однокімнатних квартир стала дорожчою на 9% і зупинилася на рівні 3924 гривні. Двокімнатне і трикімнатне житло демонструє стабільність – 4500 і 5000 гривень відповідно.

Оренда однокімнатних квартир у травні цього року стала дешевшою в Рівному (4300 гривень, мінус 5%), Чернівцях (3897 гривень, мінус 3%), Ужгороді (5000 гривень, мінус 4%). Вартість оренди квартир на дві кімнати не змінювалась: у Рівному ціна 5000 гривень на місяць, в Ужгороді – 6500 гривень, у Чернівцях – 4500 гривень. Орендоване трикімнатне житло також не змінилось у ціні в Рівному (5500 гривень) і Ужгороді (7000 гривень), а ось у Чернівцях (6278 гривень) стало дорожчим на 5% у порівнянні з квітнем.

Детальніше про статистику на Flatfy

Для складання статистики по цінам на оренду квартир в Україні пошукова система збирає й аналізує дані порталів з оголошеннями і сайтів ріелторських компаній. При цьому виключається 10% максимальних і мінімальних цін з поправкою на те, що вони можуть бути спекулятивними й цілеспрямовано завищеними чи заниженими.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.