Цікаво знати

У львівських лікарнях рятують життя евакуйованих з зони бойових дій цивільних українців

Перше територіальне медичне об’єднання міста Львова приймає дуже багато пацієнтів, які були евакуйовані із східних та центральних областей України. Внаслідок ворожих обстрілів вони отримують чимало різноманітних травм і поранень, з якими щоденно борються львівські медики.

«До нас потрапляє дуже багато цивільних пацієнтів зі східних і центральних регіонів України, де зараз ведуться активні бойові дії. В цих регіонах знищена фактично вся інфраструктура, зокрема лікувальні установи, тому люди в своїх рідних містах не можуть отримати медичну допомогу. Ми маємо багато внутрішньо переміщених осіб, які або звертаються до нас самостійно, або ж потрапляють через гуманітарні медичні коридори.

Зараз у нас кардинально змінилась структура травми. Ми бачимо травми, які можливі лише за умови ведення війни. Зазвичай такі травми отримують військові, але через обстріли цивільного населення зараз з такими важкими травмами потрапляють і прості громадяни. В будь-якому випадку ми готові надавати всю можливу допомогу для всіх, хто її потребує», – розповів Гнат Герич, завідувач I хірургічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Першого ТМО.

Однією з пацієнток цієї лікарні стала Ольга з Луганщини, в квартиру якої потрапила міна. Потерпіла потрапило до лікарні в дуже важкому стані. Внаслідок мінометного обстрілу жінка отримала множинні поранення черевної порожнини, м’яких тканин тулуба, нижніх кінцівок та обличчя. Найбільше постраждала права рука: в пацієнтки фактично повністю відсутня плечова кістка.

«Ми з міста Попасна Луганської області. 7 березня в наш балкон прилетіла міна, через що моя дружина Ольга отримала поранення. Сусідка, яка була в цей час з нами, загинула. Карета швидкої допомоги евакуювала дружину в Бахмут, потім в Краматорськ, звідти до Дніпра і аж потім нас перевезли до Львова.

Зараз головна мета – відновити здоров’я дружини. Ми дуже задоволені тим, як нам допомогли у Львові. Медики – неймовірні, дуже багато уваги приділяють Олі», – поділився чоловік пацієнтки.

Зауважимо, поки жінка проходить лікування у Львові, один з її синів захищає батьківщину в Маріуполі.

Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/291097-u-lvivskykh-likarniakh-riatuiut-zhyttia-evakuiovanykh-z-zony-boiovykh-dii-tsyvilnykh-ukraintsiv

Голос Сокальщини на GoogleNews