Цікаво знати

Навчали писати проекти

У Сокалі відбувся тренінг "Методологія планування та підготовки проектів місцевого розвитку". Його організатором виступила Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна", членом якої є Сокальська районна рада. Організаційну підтримку проведення тренінгу надала Сокальська Агенція регіонального розвитку. На тренінг запросили представників агенцій місцевого розвитку, активістів громадських організацій, місцевого самоврядування, культури, освіти, щоб навчити їх грамотно писати заявки на проекти.

На початку тренінгу заступник голови районної ради Володимир Чуб розповів, що Сокальський район уже давно включився у процес написання проектів. Особливо помітним став минулий рік, коли чотири місцеві громади стали учасниками конкурсу мікропроектів ЄС ПРООН, і в цьому році заплановані роботи мають бути завершені. Тут лише одна проблема – проходження коштів через казначейство, але це питання державного рівня. "Ми також є активними учасниками конкурсу міні-проектів, маємо шість учасників проекту обласної ради і майже тридцять учасників інших проектів. Використовуємо не лише бюджетні кошти, а й шукаємо варіанти залучення інших джерел фінансування для розвитку територіальних громад", – зазначив В. Чуб.

Депутат Львівської обласної ради, директор Сокальської Агенції регіонального розвитку Ганна Костюк подякувала тренерам та координаторам проекту за те, що одним із пілотних районів обрали Сокальщину, і допомагають у підготовці проектів органам місцевого самоврядування. Добре було б, якби в наступному році Сокальський район чисельніше представив якісні мікропроекти на обласному конкурсі, а для цього потрібні знання. Бо якщо проектну заявку  добре напишуть, будуть передбачені кошти на співфінансування, то учасники матимуть змогу отримати їх на народні доми, ФАПи, майданчики чи освітлення, і над
тим потрібно працювати спільно.

Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна" Галина Литвин розповіла, що тренінг проводиться в рамках проекту "Мережа місцевого розвитку Карпатського єврорегіону – можливості для України", який реалізовується Асоціацією органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати – Україна" за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду. Ця Асоціація об'єднує обласні, районні, міські і сільські ради з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Проект "Мережа місцевого розвитку Карпатського Єврорегіону – можливості для України" реалізовує Асоціація у партнерстві з інституціями з Польщі, Словаччини, Чехії. Підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом, він реалізовується в гірських областях України, а також на території Підкарпатського воєводства та Прешівського краю і триватиме до квітня 2014 року.

Без тісної співпраці громадських організацій і органів влади нагальні проблеми розвитку сіл і міст неможливо вирішити.

Далі тренер проекту Олександр Софій протягом трьох годин навчав учасників тренінгу, як правильно планувати та підготовляти проекти місцевого розвитку. Він розповідав про напрями проекту, як визначити мету, які завдання ставити перед його написанням.

Згодом депутат Львівської обласної ради, директор Сокальської Агенції регіонального розвитку Ганна Костюк розповіла присутнім про кращі практики реалізації проектів місцевого розвитку на прикладі діяльності Сокальської Агенції регіонального розвитку:

– У Волсвині, Варяжі, Ванові, Тартакові є ініціативні громади, які створили громадські організації, і вони є каталізаторами ідей. У цих громадських організаціях є люди, які мають творчі ідеї, нові задуми, вони вишукують нові мікропроекти, гранти, в яких можна взяти участь і залучити додаткові кошти для громад. Я дуже вболіваю за те, аби наш район максимально брав участь у всіх програмах, які дають змогу залучити додаткове фінансування. Тому допомагала сільським радам, освітянам готувати заявки на обласний конкурс мікропроектів, міжнародні та всеукраїнські програми.

Сокальська Агенція регіонального розвитку працює з 2005 року, обраний напрям – розвиток підприємництва. За цей час до них приїжджали з багатьох громадських організацій, агенцій регіонального розвитку – переймати досвід, були гості зі Східної України, міжнародні організації.

Тренінг закінчився, а присутні ще довго обговорювали почуте, ділилися досвідом одні з одними. Сподіваюся, що в 2014 році Сокальщина матиме ще кращі результати у конкурсах мікропроектів

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *