Головна / Цікаво знати / Україна – єдина, народ – неподільний

Україна – єдина, народ – неподільний

Такий лейтмотив цього тривожного віча, який зібрав сокальчан, бо в серцях – тривога, адже сусідня держава – Росія посягнула на територіальну цілісність України, хоче розділити наш народ. Сокальчани теж засудили прояви військової агресії Росії проти Криму.

З молитвою за єдність України і закликом до порозуміння, прощення, єднання до громади звернулися священики о. Ярослав Кащук, о. Володимир Жарський, о. Андрій Копчак, а також о. Андрій Мігулка.

Як вже традиційно, віче вів журналіст Олександр Новацький, котрий інформував про події, які сталися нещодавно. Далі перед присутніми виступив голова Сокальської районної ради, голова Штабу національного спротиву Ігор Дацюк, котрий, зокрема, сказав: "Здавалося, що режим зламано і можна розпочинати нову історію України, почати робити структурні зміни, закочувати рукави і працювати, але російський агресор не міг заспокоїтися остаточною втратою України зі сфери свого впливу і тому посягнув на Крим. І тут ми маємо діяти мудро і виважено. Бо тепер вже йдеться не про сотні можливих жертв, а про тисячі і мільйони. Я сподіваюся, що Кабінет Міністрів, Верховна Рада, РНБО зробили і зроблять правильні кроки в цій надзвичайно непростій ситуації для нас. У Сокальському районі працює у військовому комісаріаті оперативний штаб, несуть службу прикордонні застави і райвідділ міліції. Коли будемо єдині і заодно, то ворога переможемо".

Голова ВО "Батьківщина", помічник народного депутата Степана Курпіля Олег Кожушко повідомив про те, що у суботу відбулася велика нарада у Львові, де обговорювали події, які сталися в Криму, а також підкреслив, що світова спільнота не допустить російської агресії в Україну, як і згуртований український народ. Також застеріг сокальчан не піддаватися на обман, бо якісь аферисти ходять по квартирах і збирають гроші начебто на самооборону. Ніхто зі штабів національного спротиву, ні сокальської самооборони по хатах грошей не збирають, все офіційно.

Про інформаційну брехню в Росії стосовно подій в Україні, де десятки російських каналів мають доступ до наших мереж кабельного телебачення, а українського телебачення на Сході Україні не було, тож мешканці цих теренів слухають, що їм Росія вкладає у їхні вуха і очі, – говорив на вічі директор ТРК " Сокаль" Микола Пасько, а також підкреслив, що піднімається національний дух не лише у нас, а й на сході та в центрі України, і такий народ, який має власну честь і гідність – не побороти.

Про те, що ще один українець, член ВО "Свобода", харків`янин Владислав Зубенко відійшов до "Небесної сотні", нагадав присутнім свободівець Ігор Гуз і закликав усіх не панікувати, але бути готовими до будь-якого спротиву за наших батьків, родини, за українську землю. Про те, що Росія хоче втягнути Україну в орбіту своїх імперських інтересів, на що скеровувалися великі кошти, проводилась інформаційна війна, говорив міський голова Сокаля Богдан Зарічний, а також про те, що Україна, позбавившись ядерної зброї, підписала меморандум про гарантування безпеки, тож має право вимагати захисту від світової спільноти. Голова РО партії "Удар Віталія Кличка" Юрій Лукашевський переконаний, що безсумнівно вийдемо з цієї боротьби переможцями. Сокальчанин, депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання Андрій Бендзяк розповів громаді про своє багатоденне перебування на Майдані, спілкування з простими людьми з різних регіонів та з делегаціями із зарубіжжя. Депутат Сокальської міської ради, представник громадського об`єднання "Безпека", член Сокальської самооборони Юрій Товарянський говорив, що "в кабінеті голови Сокальської РДА у сейфі лежить документ, в якому розписано все на випадок військових дій і хто його відкриє, якщо голова РДА і далі працює, а також і її прислужники. Вже суспільство потроху змінюється, не беруть хабарів за операцію, на митниці відмовились від грошей. У нас має бути тверезий розум, ми не повинні піддатися на жодну провокацію. Нас чекає сумлінна копітка і чесна праця". Про свою любов до України говорила старенька жінка з синьо-жовтим прапорцем у руці, Анастасія Голінчак.

А потім Олександр Новацький та Ігор Дацюк прозвітували про кошти, які надійшли у Штаби Сокальської самооборони та національного спротиву і були витрачені на потреби сокальської самооборони та на відправлення людей у Київ, придбання харчів, одягу, речей самооборони. Докладний фінансовий звіт буде опублікований на сторінках часопису "Голос з-над Бугу". Також передали 13 тис. 744 грн., які цієї неділі були зібрані у храмі св. ап. Петра і Павла для сімей сокальчан, постраждалих на Майдані. І закінчили віче Гімном України.

Оксана ПРОЦЬ

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!