Цікаво знати

Встановлюємо вентиляцію у будинку

Вентиляція у будинку є необхідністю – адже вона повинна виконувати функцію заміни несвіжого повітря на зовнішнє. При цьому вона повнинна з мінімальними тепловтратами здійснювати повітрообмін, підтримувати мікроклімат приміщення, створювати комфорт. Для різного типу приміщеня вентиляцію можна поділити на промислову, офісну, для ресторанів та домашню.

Промислова вентиляція – найбільш енерго та проектновитратна. Вона повинна регулювати вологість, газовиділення, регулювати температуру, пиловий вміст повітря. Офісна вентиляція менш енергозатратна. Основна функція офісної вентиляції – це забезпечення комфортних умов праці для працівників. Дуже велику уваги при проектуванні такого виду вентиляції береться кількість працівників та максимальна температура, яка буває на зовні протягом року.

Але вентиляція для дому відрізняється від промислової та офісної різним типом приміщень в будинку. В свому будинку ми маємо жилові кімнати, кухну, кладову, підвал, ванну. В різних частинах будинку потрібно різну потужність та наперавленіст ьвентиляції. В кухні ми потребуємо потужну витяжку, яка б витягувала всі запахи. А у ванні ми потребуємо більшої регуляції вологості.

Для проектування вентоиляції будинку використовуються комени, які мають вхідні канали в різних частинах будинку. Для кожного виду приміщень проектують окремо вхідний канал в комен. У ванні ми можемо встановити примусову вентиляцію – на вхідному каналі встановлюємо вентилятор з витяжкою. Як правило, того достатньо щоб регулювати вологість у ванній кімнаті.

В кухні крім вентиляційного каналу, якаий повинен забезпечувати постійний не примусовий доступ свіжого повітря з-зовні, встановлюють потужні витяжки над плитою приготування їжі. Такі витяжки працюють в разі приготування їжі. При придбанні радимо звертати увагу на потужність витяжки – який обєм повітря вона здатна витягнути на зовні. Також радимо звернути увагу на шум при роботі. Чим нижчий шум і вища потужність – тим вища ціна. Багато дуже роблять помилку при проектуванні кімнати – вважають, що коли вони встановлять примусову витяжку, не потрібно будувати комен для природньої витяжки. Але згідно стандартів – це необхідність, яка в деяких випадках може врятувтаи вам життя, особливо при несправній системі опалення, при неправильному використанні газового обладнання і т.д.

Для підвальних приміщень достатньо встановити природню витяжку – побудувати вентиляційний канал. Якщо в иплануєте зберігати продукти харчування в значному обємі, то рекомендуємо вам встановити примусову витяжку.

Для житлових кімнат як правило використовуємо кондиціонер. При виборі кондиціонреа дуже важливо вибрати потужність. Але вам з цим допоможуть в магазині при купівлі обладнання.

Бажаємо вам вдалих покупок.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.