Головна / Цікаво знати / В історико-краєзнавчому музеї “Сокальщина” відбуваються патріотичні, просвітницькі заходи

В історико-краєзнавчому музеї “Сокальщина” відбуваються патріотичні, просвітницькі заходи

Сокальчани приносять експонати. Ми, члени ради музею, реєструємо їх. Зараз збираємо матеріали і робимо життєписи видатних постатей Сокальщини.

Нещодавно у музей завітали вихованці БДЮТ з керівником гуртка, методистом Оксаною Сумбаєвою. Дійство, яке вони показали, було присвячено українському вишитому рушнику. Хлібом і сіллю на барвистому рушнику гостей вітали ведучі свята  Анастасія Воробей, Ірина Михалець та Руслана Крупник. А вихованці фольклорного колективу "Сокальчаночка" Анастасія Татаровська, Оксана Сусла, Яна Вільчинська, Надія Пасічник розповідали про чарівну силу вишитого рушника, який супроводжує українців від їх народження, хрещення, одруження, коли проводжають і зустрічають в рідній оселі та до кінця життя. А Леся Артишко заспівала колискову. Молодша група колективу декламувала вірші, співала пісні про рушник, показували інсценівки та хореографічні постановки. Глядачі мали змогу побачити передвесільну обрядовість, пов`язану з рушником (роль матері зіграла Юлія Базилевич).

Гостями свята був народний ансамбль "Берегиня" (художній керівник Марія Краковецька) Сокальського міського осередку Союзу українок. Вони заспівали пісні "Вишиванка " та "Мамині рушники" сокальської поетесикомпозитора Ольги ПенюкВодоніс.

Надія МЕЛЬНИК, голова Сокальського осередку Союзу українок.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

7 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!