Головна / Цікаво знати / В материнському молоці – здоров’я дитини

В материнському молоці – здоров’я дитини

Як і кожна мама, бажаю забезпечити свого малюка всім якнайкращим. Я дарую йому свою увагу, турботу, ласку, а також якісне харчування. З приводу останнього, вважаю, що важко запропонувати дитині щось краще та цінніше за материнське молоко. Жодна молочна суміш із пляшечки не може з ним конкурувати. Ще під час вагітності вирішила, що годуватиму свого малюка лише грудьми. Адже це одна з найперших та найкращих форм спілкування з дитиною. Ніколи не забуду відчуття, коли вперше після пологів мені поклали синочка на живіт, а він інстинктивно присмоктався до грудей. Дитя виглядало таким беззахисним і так потребувало моєї підтримки. В цю мить відчула себе мамою. 

Після пологів нас перевели в палату спільного перебування. Це така радість перебувати разом з малюком, таке щастя обіймати його, тримати біля грудей не тоді, коли настане час, а тоді, коли ви обоє цього хочете.

Звичайно, в перші дні після пологів не обійшлося без труднощів у вигодовуванні, але підтримка медичного персоналу, позитивний настрій, усвідомлення того, що саме з моїм молочком малюк буде завжди ситим, здоровим, спокійним, допомогли про них швидко забути. Хвилини абсолютного щастя, безмежна довіра дитини до мами, його перша спроба посміхнутися, вхопити за палець, за це можна багато чого віддати і багато чим поступитися.

Я не дотримуюся ніяких спеціальних дієт  лише здорове харчування. Водою не напуваю. Перші півроку планую давати лише материнське молоко. Годую по вимозі і стільки часу, скільки малюк бажає. Наш розпорядок дня повністю залежить від синочка. Хоча й тут у нас настільки сильний емоційний зв'язок, що розуміємо один одного не лише з півслова, а й з погляду.

Зараз синочку четвертий місяць. Він помітно виріс, почав впізнавати маму, тата, брати в руки іграшки, плавати, подорожувати. Малюк позитивний, здоровий, добре спить вночі. Як і раніше, понад усе йому подобається знаходитися біля грудей мами. Дитя і надалі із задоволенням ласує маминим молочком, і ми обоє отримуємо від цього задоволення. Я насолоджуюся процесом вигодовування і планую робити це якомога довше. Адже це не лише приємно, а й зручно і вигідно. Мені не доводиться вставати вночі, щоб підігріти суміш, не треба думати як приспати дитину. Минулого місяця ми з малюком їздили на відпочинок за багато кілометрів від дому. У нас завжди була під рукою стерильна, потрібної температури їжа. Із пляшечками та різними сумішами все було б набагато складніше.

Процес годування для мене наче "Усмішка на Різдво" Френка Ірвіна Флетчера. Вона "…нічого не коштує, але багато дає. Вона робить багатим того, кому адресована і при цьому не робить біднішими тих, хто її дарує…"

Мабуть, немає більшого щастя, ніж бути мамою та годувати грудьми. Бажаю всім жінкам відчути це хоча б раз у житті.

Наталія СОКОЛОВСЬКА, жителька м. Сокаль.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eighteen − eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!