5 вересня жителі маленького віддаленого прикордонного села Піддубне отримали довгоочікуваний подарунок – новий ФАП. Тож цього дня у селі було справжнє свято. Відкриття нового сучасного ФАПу – подія важлива для кожного мешканця. Адже у Піддубному з соціальних закладів – лише крамниця та Народний дім. Щоб мати достойний сільський ФАП, в селі вирішили відремонтувати дві кімнати Народного дому. Задум територіальної громади підтримало керівництво району. Приміщення відремонтували за допо-могою господарської служби Белзької районної лікарні, за кошти районного бюджету і благодійні внески працівників Сокальської ЦРЛ.
На урочисте відкриття такого важливого соціального об'єкта завітали голова райдержадміністрації Наталія Карташова, головний лікар КЗ СРРЛО "Сокальська центральна районна лікарня" та його заступник Роман Швед і Сергій Касян, головний лікар Белзької районної лікарні Ігор Кошовський, Карівський сільський голова Ярослава Черняк.
Гості оглянули приміщення нового ФАПу. Після ремонту тут обладнали маніпуляційний та оглядовий кабінети, а також кімнату для проведення профілактичних щеплень. Це дозволить покращити надання допомоги, проведення профілактичних заходів мешканцям двох сіл. Є тут і медикаменти для невідкладної допомоги. Наталія Карташова та Роман Швед були задоволені побаченим. Тепер тут тепло і затишно, подбала про це виконувач обов’язків завідувача ФАП Тетяна Михайлик.
Освятив приміщення священик Богдан Паращак з Угнова, який побажав жителям села, щоб Господь Бог тримав їх у своїй опіці, дарував їм здоров'я та щастя, а цей ФАП був місцем профілактики захворювань.
– Держава починається з маленького села, – сказала у вітальному слові голова РДА Наталія Карташова. – І нині, коли рідко хто говорить про соціальний розвиток, ми маємо змогу відкрити фельдшерсько-акушерський пункт. І дай Боже, щоб він слугував тільки для того, щоб тут здійснювали лише профілактиктичні заходи, а село розвивалося й процвітало. І закликала громаду прислухатись до слів Андрея Шептицького: "Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну”, брати участь у мікропроектах, щоб залучати кошти для розвитку соціальної інфраструк-тури і розбудови села.
"Сьогодні для нас хвилюючий день, бо ми відкрили хоч і невеликий, але такий потрібний для села заклад. А це означає, що село буде розвиватися, будуть доглянуті ті пацієнти, яким уже за 60. Нині їм бракує такого закладу. З його відкриттям у місцевих жителів з'явилася надія, що село й надалі буде жити", – сказав Роман Швед. Він також подякував голові райдержадміністрації та громаді за сприяння та підтримку.
Карівський сільський голова Ярослава Черняк подякувала районній владі та адміністрації КЗ СРРЛО "Сокальська центральна районна лікарня" за те, що дбають про людей у віддалених населених пунктах, сприяють тому, щоб ті мали якісне медичне обслуговування та розвивали свої населені пункти.
У виконувача обов'язків завідувача цього ФАПу Тетяни Михайлик відкриття викликало дуже позитивні емоції. Молодий фельдшер вже третій рік допомагає місцевим мешканцям. До неї на лікування, а інколи й просто за порадою, йдуть і старі, і малі. Пані Тетяна подякувала всім за допомогу, підтримку і розуміння.
"Все, що ми робили – робили з великим задоволенням, і щасливі від того, що змогли внести свою частку в громадську справу", – сказала вона.
Завідувач Народного дому Оксана Клодзинська від імені всіх жителів села висловила вдячність гостям за те, що не забули за їхнє село, сприяли у відкритті ФАП, а нині приїхали на свято. Нововідкритий ФАП буде обслуговувати 150 мешканців с. Піддубне та 60 – сусідньої Михайлівки, де проживають, в основному, люди похилого віку. Молодих сімей тут майже нема. І як не сумно, з початку року в кожному з цих сіл народилося лише по одній дитині.
Пенсіонерка Пелагія Коровіна теж стішилася, що у селі відкрили ФАП, бо у Піддубному проживає багато людей похилого віку, яким потрібна медична допомога. "Село наше віддалене, спробуй кудись доїхати. А тут буде фельдшер на місці", – каже жінка. До речі, 24 роки тому ФАП функціонував у цьому ж приміщенні. Працювала тут фельдшером Надія Феліксівна Шушняк, яка вже на пенсії. Місцеві жителі з пошаною ставляться до неї, бо не одному вона допомогла зберегти здоров'я.
Після урочистостей жителі села ще довго розповідали голові РДА Наталії Карташовій про свої наболілі проблеми і просили допомогти їх вирішити, а наостанок запросили приїжджати частіше, щоб вони не відчували себе забутими.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.