Цікаво знати

В полі зору – найвразливіші категорії громадян

10-11 жовтня на базі лікувально-оздоровчого комплексу "Ровесник" ДП "Львіввугілля" фахівці Львівського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели обласний семінар щодо попередження і раннього виявлення проблем у сім'ях з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. На захід були запрошені директори Центрів та закладів соціального обслуговування, начальник відділу соціальної роботи Львівської області, фахівці соціальної роботи Сокальського РЦСССДМ. Програма обласного семінару була насиченою та інформативною, оскільки робота з різними соціальними групами потребує постійного підвищення професійного рівня фахівців із соціальної роботи. Зокрема, розглядалися питання щодо роботи з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах, надання соціальних послуг, співпраці фахівців із соціальної роботи з організаціями району.

Спершу заступник начальника ЦСССДМ Львівської області Ярослав Коваль провів нараду з фахівцями із соціальної роботи Сокальського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Вони обговорили завдання та найпроблемніші питання, що виникають у роботі.

Начальники відділів соціальної роботи та кадрового забезпечення обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Тибура та Оксана Скречко дали слушні поради та рекомендації.

Опісля присутні почули про співпрацю фахівців з соціальної роботи з соціальними службами району, які також опікуються незахищеними верствами населення. Про це вів мову начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Володимир Огінський. Зокрема, він наголосив, що всі соціальні служби, спільно і поодинці, роблять потрібну роботу: опікуються вразливими категоріями громадян, які потребують опіки з боку держави, бо потрапили з різних причин у скрутні життєві ситуації. І має бути співпраця та взаємопорозуміння між ними, тоді буде більше користі для суспільства.

Директор Сокальського районного територіального центру Тетяна Бугай розповіла про спільну роботу працівників терцентру та фахівців із соціальної роботи над виконанням постанови Кабінету міністрів України від 25 квітня 2012 року №340 "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою". Працівники роблять подворові обходи та інформують населення. Часто проводяться "круглі столи", на яких працівники терцентру обмінюються інформацією з фахівцями із соціальної роботи щодо співпраці з ними у населених пунктах, ведуть мову про виявлення та надання кваліфікованої допомоги громадянам різних категорій, які перебувають у складних життєвих обставинах, організовують спільні акти обстеження. Пані Тетяна подякувала присутнім фахівцям із соціальної роботи за співпрацю.

Начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи ЦСССДМ Львівської області Наталія Тибура пояснила, що мета цього семінару, в першу чергу, інформувати про зміни, які відбуваються в законодавстві, про пріоритетні напрями у роботі фахівців з соціальної роботи та познайомити працівників з новими вимогами, які ставляться до них.

"У нас є обов'язковим звітування центрів про свою роботу, обмін досвідом з колегами. Що є дуже корисним. Адже нині на Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді лягла велика відповідальність – виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, і попередження цих складних обставин. Наша мета в майбутньому виявляти сім'ї, в яких тільки-но виникають проблеми, допомогти родині зберегти сім'ю, і щоб діти не потрапили в інтернатний заклад. Це є основне завдання соціального працівника. Семінари й тренінги сприяють підвищенню кваліфікації наших працівників. Такий комплексний підхід дозволив уповні виокремити та обговорити актуальні питання соціальної роботи.

Після наради з фахівцями із соціальної роботи директор ЛОСССДМ Ярослав Бордіян відкрив семінар.

На його учасників чекала насичена програма. Вони дізналися про зміни у нормативно-правовій базі щодо здійснення соціальної роботи, як виявляти сім'ї та дітей, які потрапили у складні життєві обставини, як попередити вилучення дитини з сім'ї чи повернути її до біологічної родини з інтернатного закладу, як попередити насильство в сім'ї, та про надання соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми.

Наступного дня, 11 жовтня, присутніх навчали вести діловодство при здійсненні соціальної роботи, проаналізували проблемні питання, які виникають під час соціального супроводження прийомних сімей та ДБСТ. Опісля відбулася нарада директорів ЦСССДМ та закладів соціального обслуговування за результатами діяльності за 9 місяців цього року, де зосередили увагу на пріоритетних напрямах роботи.

 Підсумував роботу семінару директор Львівського обласного ЦСССДМ Ярослав Бордіян.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews