Цікаво знати

В Савчині на Сокальщині відкрито нову амбулаторію сімейної медицини

Гарний подарунок отримали напередодні Нового року жителі Савчина: тут в урочистій обстановці відкрили амбулаторію сімейної медицини. Керівники району, гості, які приїхали на це свято, спочатку оглянули просторе і світле приміщення. Тут є кабінети, де приймають терапевт, стоматолог, педіатр, фізіотерапевтичний кабінет з необхідною апаратурою… Приміщення амбулаторії реконструювали: дещо перемурували, вставили нові вікна, двері, пофарбували… Старалися всі: і будівельники, і працівники амбулаторії. І тепер всюди світло і затишно.

Свято, за добрим християнським звичаєм, розпочали з освячення приміщення. Його провів отець Іван Макар. Він подарував працівникам амбулаторії образки Матері Божої Сокальської, церковний календар.

Виступаючи перед присутніми, голова райдержадміністрації Микола Мисак, зокрема, сказав:

– Райдержадміністрація спільно з районною радою ініціювали виділення коштів на реконструкцію амбулаторії. Нехай же люди почувають себе тут комфортно, будуть оточені увагою і піклуванням. Звичайно, хотілось би створити селянам ще кращі умови, тож будемо над цим працювати.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб відзначив, що ми йдемо за Європою, наслідуємо її традиції:

– Амбулаторія сімейного типу наближає медичні послуги до кожної домівки, – зазначив він. – В селі потрібна і аптека, щоб люди не їздили за ліками в райцентр. І ми це врахуємо, будемо працювати для задоволення потреб людей.

Савчинський сільський голова Василь Калька, виступаючи перед присутніми, також підкреслив, що і надалі покращуватимуть умови життя селян, щоб молодь не виїжджала в місто.

Справді, сімейна медицина – справа корисна і потрібна для селян, бо, скажімо, взимку, коли поперемітає дороги, в райлікарню не добратись. Зрештою, завжди спокійніше на душі, якщо знаєш, що отримаєш медичну допомогу на місці.

– Скільки б не було академіків і професорів, якщо в селі не будуть працювати лікарі, то ніколи не буде результату, – зазначив головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Аркадій Каліщук. – Бо•саме вони мають можливість своєчасно поставити діагноз, провести профілактику, полікувати.•І ми вдячні людям, які тут працюють. До Нового року ще привеземо комплект медичного обладнання.

Тридцять п’ять років працює у Савчині Наталія Мороз. Коли її сюди скерували, не думала, що затримається надовго. Але, як й інші працівниці амбулаторії, вросла корінням в цю землю. Вона давно стала сімейним лікарем. За цей час вже виросло два покоління. Пані Наталія знає кожну сім’ю в селі – матірдонькувнучку, хто чим хворів. А обслуговують немалонебагато, а більше трьох тисяч осіб.

– Рада, що тепер узаконили амбулаторію сімейної медицини, – зазначила голований лікар амбулаторії Наталія Мороз. – Щоправда, ще не все так як би мало бути. Наприклад, в Італії сімейний лікар – господар своєї дільниці. Без його скерування ніхто й ніде не прийме його пацієнтів. Сімейний лікар також повинен мати відповідне обладнання. Але попри це, будемо старатися добре працювати, обслуговувати селян, щоб вони були задоволені.

– Жителі Савчина, Гути, Опільсько добре знають і поважають фельдшера Валентину Козак, дільничну медсестру Людмилу Пашкутську, стоматолога Андрія Буцка. Вони знають, що в амбулаторії їм завжди допоможуть, порадять, полікують. А лікарі мріють, щоб жителі сіл були здорові і щасливі.

Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews