Головна / Цікаво знати / В Сокалі діяв спортивно-патріотичний вишкільний табір “Патріот-2013”

В Сокалі діяв спортивно-патріотичний вишкільний табір “Патріот-2013”

З нагоди дня народження генерала-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича та проголошення 30 червня 1941 року в окупованому німецькими військами Львові відновлення Української держави, Сокальська районна організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» та молодіжна організація «Сокіл» організували спортивно-патріотичний вишкільний табір «Патріот-2013». Табір проходив у лісі поблизу села Горбків за участю близько пів сотні молодих націоналістів і тривав три дні, з 28 до 30 червня 2013 року.

Весь час таборування проходив досить насичено та змістовно. У програму вишколу входили як теоретичні лекції так і фізична підготовка. За час таборування молоді націоналісти отримали багато нових знань з табірництва, медицини, історії… Серед спортивної частини вишколу – тактичні вправи, теренова гра, рукопашний бій, вогнева підготовка, командні ігри. Юнаки та юнки мали змогу ознайомитися з матеріальною частиною спортивної зброї та отримати перші навики у спортивній стрільбі. Адже завжди на плечі молоді лягало випробовування: вірністю захищати свою державу. І такі вишколи допомагають їй отримати певний досвід, адже бути освіченим – значить бути озброєним. В інструкторів, які проводили ці заняття, чималий військовий досвід. Протягом цілого вишкільного табору була організована польова кухня, учасників харчували смачною та корисною їжею, нерідко вони просили добавки. Депутат районної ради Василь Малко, у минулому військовий кухар, складав меню і готував їжу виключно зі свіжих та якісних продуктів. Узвар, польові трави додавали життєвих сил та енергії.

У перший день таборування молоді націоналісти прибули на місце і розбили наметовий табір. Після організаційних заходів офіційно відкрили табір спільною молитвою, виконанням Державного гімну та підняттям Державного і червоно-чорного прапорів. Виставили й варту, яка змінювалася щогодини цілодобово протягом всього часу таборування. Учасники заходу займалися спортивним вишколом, виконували різноманітні фізичні вправи. Згодом продовжили знайомство біля великої нічної ватри.

Другий день був присвячений опануванням навиків самооборони, основам військової підготовки, стрільбі по мішенях, змаганням з військової гри – страйкболу, теренової гри – страйтболу, теренової гри – долання смуг перешкод. А також лекціям з історії й надання першої медичної допомоги.

У спільній молитві отець Василь Партика, який суботнього вечора долучився до учасників вишколу, вшанував з ними пам’ять героя України Романа Шухевича та всіх тих, хто поліг в боротьбі за незалежність нашої держави. Згодом о. Василь поблагословив присутніх та провів духовні бесіди з молоддю. Він зазначив: «Я переконаний в тому, що майбутнє України залежить тільки від вас. Молодь завжди була рушієм змін на краще в нелегкій історії України. Ви повинні бути високоосвіченими, активними, свідомими українцями, щоб самим будувати могутню Українську державу, яка неодмінно постане!»

– У ці дні ми прагнули популяризувати серед молоді здоровий спосіб життя, прищепити любов до рідної землі, мови, історії. Здоров’я – це запорука успіху кожної людини. Навіть Роман Шухевич активно займався спортом і популяризував його серед молоді, – сказав голова Сокальської районної організаці ВО «Свобода» Ігор Петренко. – Цей захід відбувався в суворій дисципліні, без алкоголю та тютюну. Ми організовуємо схожі вишколи вже вп’яте. Приємно, що кількість і географія учасників постійно зростає. На цьому вишколі молодь та юнацтво навчилися дисципліни, відповідальності, виживання в умовах лісу. Такі табори надзвичайно важливі. Адже сьогодні, в умовах українофобської політики Януковича і тиску влади на українців, ми повинні вміти відстояти свої права. Тому кожен націоналіст має постійно працювати над гартуванням свого тіла і свого розуму, для того, щоб вести за собою людей. Отже, ми запрошуємо всіх бажаючих приєднуватись до наших вишкільних таборів.

– Молоді могло бути набагато більше, – каже депутат міської ради Юрій Товарянський. – Однак батьки й досі не вірять, що такі табори проводять досвідчені виховники, які мають своїх дітей та внуків. І для них безпека дітей та здоров’я – понад усе.

Швидко минув час. Закінчилася програма, юнаки та дівчата гарно відпочили та отримали певні спортивні навики, пізнали багато нового для себе. Для багатьох з них це було вперше. Наймолодшому учаснику таборування – сім років, найстаршому – понад двадцять.

У неділю вранці, після ранкової руханки та сніданку, учасники таборування вишикувалися перед знаменами на офіційне закриття табору. Під гімн українських націоналістів опустили прапори… Багато хто з учасників не хотів залишати табір, але настав час повертатися додому.

Організатори заходу планують у серпні провести наступний такий табір.

Уляна ТЕРЕХ.

Фото Юрія Товарянського.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 + fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!