Цікаво знати

У Сокальській школі відбулась виставка “Умілі руки – Божий дар”

Ці глибокого змісту слова ще в кінці XVI століття висловив відомий англійський філософ Френсіс Бекон. І через стільки віків ця фраза не втратила актуальності. Вона на часі й нині. У час війни на сході України, куди вервечкою потягнулися волонтерські організації, які везуть все, що необхідне солдатам. У час, коли зубожіло населення, а особлива категорія людей, де хворі діти, страждають чи не найбільше. У час, багатий талановитими дітьми, яких треба підтримувати. Тому й виставка-аукціон "Умілі руки – Божий дар", яку організували благодійний фонд "Майбутнє України. Сокальщина" та відділ освіти Сокальської РДА теж на часі.

Виставка вже традиційно відбувалася у Сокальській СШ №3. Свої кращі роботи представляли школи району, позашкільні заклади та Асоціація інвалідів Сокальщини. Чого там тільки не було! Вишиванки нитками, бісером. Картини мальовані на папері, полотні та склі фарбами, олівцем, а також створені бісером та пластиліном. Ялинкові прикраси, дідухи, вироби з металу та дерева, ґердани, коралі, брошки, мальовані пляшки, віночки, українські композиції, виготовлені з тканини, ниток, трав, гілок, речі домашнього вжитку, свічки, фігурки… Очі розбігалися і, якщо не купувати, то хоч помилуватися ними можна було. 

Представники шкіл, учні, вихованці будинків учнівської творчості продавали  речі, виготовлені своїми руками. Біля дідухів, створених руками учениці Сокальської школи №4 Оксани Стадник, було багато покупців. "Мене навчила робити дідухи мама,  розповіла дівчинка,  і наші роботи вибрали на виставку. Я дуже рада. У ці передріздвяні дні їх із задоволенням купують".

Пані Клава Піскляк придбала для себе вишиту картинку і була дуже задоволена. "Від цієї виставки  очі розбігаються, ділиться враженнями.  Настільки талановито виконано ці роботи. Придбала вишиту картинку. Я не маю часу вишивати, очі вже не ті. Щоб вишити цей чудовий букет квітів, то стільки праці потрібно вкласти.. А так маю пам`ятку. Щоб все досконало оглянути треба чимало часу. Дуже рада, що у нас такі талановиті діти, які мають смак і фантазію". Не менш вражений від побаченого був Михайло Шпуляр: "То аж не віриться, що все це виконано дитячими руками. Яка фантазія, яке вміння!" Сокальчанка Світлана Івашина отримала теж насолоду від побаченого: "Тут є вартісні речі з бісеру, ґердани, комірці…" І справді столи, де демонстрували вироби з бісеру вигравали неповторними візерунками. Особливо високомайстерно виготовлені вони були руками вихованців Будинків учнівської творчості  Сокальського та Белзького. Експозиція Великомостівського центру дитячої та юнацької творчості була дещо інша: білі ангелики, що наче спускаються з неба у колисочку немовляти, лялькимотанки, композиції з цілющих трав, різдвяні віночки, українські обереги… Директор цього закладу Оксана Ковальовська розповіла, що вихованці ЦДЮТ зробили усім прикордонникам, які служать у зоні АТО, багато таких ангеликів з сердечками і через волонтерів передали їх з просьбою: "Повертайтесь живими". 

Доброзичлива і людяна атмосфера панувала під час заходу. Президент благодійного фонду Юлій Лукомський та начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський відзначили, що юних талантів на Сокальщині не бракує. Святковості додали й співочі номери у виконанні учнів Сокальської спеціалізованої школи №3. У Книзі відгуків з`явились нові записи захоплення. Члени благодійного фонду "Майбутнє України. Сокальщина" вибрали кілька кращих робіт, які наступного дня були виставлені на аукціон.

У залі Сокальського народного дому урочисто та святково розпочався благодійний аукціон. На стенді  лоти, які пропонуватимуть на продаж. Ауру людяності та доброзичливості створив невеличкий концерт, який підготували учні Сокальської школи №5 та ведуча, вчителька цієї ж школи, Любов Уманська. Звичайно ж, ця благородна, благодійна справа не може розпочатися без Божого благословення. Священик о. Андрій Дутчак звернувся до присутніх:

Якщо кажемо, що любимо ближнього, але не бачимо його душевних проблем, його терпіння, то не любов. Милосердя  це прояв того, наскільки ми є християнами, наскільки ми живемо цим принципом любові до Бога і свого ближнього. Милосердя  це не означає щось дати зі свого залишку, комусь допомогти, маючи таку можливість. Милосердя  це вміння побачити іншу людину, побачити її проблеми, її недоліки, її терпіння і душу  і тоді простягнути руку помочі. І сьогоднішня акція  то не означає, що ми лише споглядаємо і радіємо талантами наших дітей. Але найперше  це є бажання побачити іншу людину, ту, яка є зранена, яка відчуває біль, яка потребує допомоги. Сьогоднішня акція дає можливість іншим дітям себе реалізувати і відчути, що їхня творчість, їхні роботи теж є акт милосердя. Бо вони не мають можливості дати кошти, але дають працю своїх рук. І це дуже важливо. Тому вітаю організаторів цього аукціону, вітаю меценатів, які зголосилися взяти участь у цій доброчинній справі. Бо зрозуміли і відчули потребу свого ближнього. Нехай Господь віддячить кожному, хто сьогодні виявив це милосердя.

Благодійність в народі завжди вважалася вищою чеснотою. Тому й свою лепту у загальну справу благодійності вносить благодійний фонд «Майбутнє України. Сокальщина», який очолює Юлій Лукомський. Він коротко розповів присутнім про діяльність фонду:

– Важливо, що у нас є багато людей, які небайдужі до чужої біди. Ми хочемо допомогти п’ятьом важкохворим дітям, які найбільше цього потребують – зі Сокаля, Варяжа, Реклинця і Стенятина. Не так часто відбуваються такі події. Останній благодійний аукціон відбувся в грудні 2013 року, і кошти також було виділено для п’ятьох важкохворих дітей. Коли ми батькам вручили конверти з грошима, то на їх обличчі побачили здивування, а на очах – сльози радості. Проте аукціон має не одну сторону. Звичайно, насамперед, благодійність. Друге – підтримка обдарованих дітей. Безпосередня участь благодійників у дійстві аукціону, в ролі активних його учасників, які хочуть придбати річ, створену руками дитини і в той же час допомогти іншій дитині. Там, де існує тверезий розум, праця, взаєморозуміння і людяність – там є добрі справи і результат.

Благодійний фонд тісно співпрацює з відділом освіти РДА, власне, тут є взаєморозуміння, спільна праця і людяність. Про це вів мову начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський:

– Хотілося б, щоб цей невеличкий інтервал, який ми зробили у минулому році через події у державі, мав належне продовження. Сподівалися на кращу підтримку наших меценатів. Переконаний, що попрацюємо, і нам вдасться вирішити ті проблеми, і в наступному аукціоні братимуть участь більше меценатів. Хотілося б, щоб нинішнє дійство все ж таки мало успіх. І експонати були розкуплені, виручені з аукціону кошти пішли важкохворим дітям, які їх найбільше потребують.

…І ось ліцитатор Василь Гаврилюк вдарив у гонг. Його помічник Дмитро Кішовар, який вже втретє працює на аукціоні, взяв у руки перший лот і пропонував його для огляду. Меценати роздивлялися коралі, виготовлені з бісеру, а потім картини, лялькимотанки, моделі машин, гердан… За деякі лоти було гаряче змагання. Треба низько вклонитися тим меценатам, які у нинішній час, коли до них звертаються і важкохворі, і волонтери, і організатори різних заходів з просьбою допомогти, вони не відмовляють. Це С. Гірна, М. Шамборовська, І. Балашов, І. Чоп, О. Фенчин, Ю. Мандрик, П. Міркунов. Вони вже не вперше беруть участь в аукціоні, не вперше допомагають дітям. Як і Іван Микита, проте у цьому році він пожертвував особливо значну суму – 2 тисячі 850 гривень. Дякуємо всім за їх небайдужі серця. Завдяки меценатам на аукціоні було зароблено 9 тисяч 400 гривень, які передадуть дітям – тим, які творили цю красу, і дітям, які дуже потребують допомоги і підтримки.

Співзасновник благодійного фонду Ірина Мандрик сердечно подякувала меценатам і всім присутнім на аукціоні.

– На фоні тієї ситуації, яка нині склалася в нашій державі, є багато горя, сліз, багато поганого і тяжкого. Проте є й багато доброго і позитивного, що засвідчив аукціон. І це добре нас об’єднує, вселяє віру в краще майбутнє України. Я пишаюся такими людьми як ви, пишаюся українцями. Недавно Президент підписав Указ про відзначення Дня волонтера, стосовно того одна дівчинка написала у Фейсбуці: «Вся Україна – то волонтер». І це правда, бо сьогодні багато грошей збирають для АТО, для військових, для родин загиблих. І дітки залишаються майже один на один зі своїми бідами. І сьогодні ви розділили з ними їх біди. Дякую за вашу щедрість. Сподіваюся, що цей благодійний аукціон буде традиційним.

Виставка «Умілі руки – Божий дар», благодійний аукціон – на перший погляд, такі звичайні земні речі. Але глибокі і високі, їх здатні осягнути лише добрі і милосердні люди. Наче про них написала Ліна Костенко: «Людина нібито не літає… А крила має. А крила має!»

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.    

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.