Головна / Цікаво знати / У Сокальському БДЮТ пишуть писанки традиційною технікою – воском та писальцем

У Сокальському БДЮТ пишуть писанки традиційною технікою – воском та писальцем

Щороку напередодні Великодніх свят у Сокальському БДЮТ керівник гуртка «Творча майстерня» Ольга Ровецька разом зі своїми вихованцями пишуть писанки традиційною технікою – воском та писальцем.

У цьому році гуртківці навчилися розписувати писанки новим способом – витравлюванням. Травлена писанка дуже красива. Вона – ажурна і вишукана, пишеться білим по білому. Їх гарним прикладом можуть служити роботи геніального земляка Тараса Городецького, які просто зачаровують.

Писанкарство для Ольги Ровецької – улюблене заняття, яке вона перейняла від мами та бабусі. Секретами своїх писанок жінка люб’язно ділиться не тільки з гуртківцями, але й навчає всіх охочих цього надзвичайно тонкого, чарівного й навіть дещо містичного народного мистецтва. Для них, на базі БДЮТ, Ольга Ровецька проводила безкоштовне навчання писанкарству, а також майстеркласи в школі-інтернаті, в Сокальській дитячій і Забузькій бібліотеці, в дитячому садку №5. Майстриня разом з дітьми також навчала писанкарству дорослих та дітей переселенців зі Сходу в благодійному фонді «Карітас-Сокаль». Маленька диво-писанка – це, наче наше планета Земля на долонях, написана та подарована від душі, стане справжнім оберегом для людини на все життя. 

Писати писанки можна не лише перед Великоднем, а від Стрітення до Трійці. Тож, хто ще хоче осягнути майстерність виготовлення писанок, можна завітати в Сокальський БДЮТ та навчитися цьому. Ольга Ровецька радить початківцям починати з простих орнаментів, сюжетів, щоб у випадку невдачі не розчаруватися у своєму вмінні. Й обов’язково, сідаючи за роботу, треба бути в злагоді з собою та оточуючими. Та, зрештою, як при будь-якій справі, промовити «Боже, поможи» – найкоротшу молитву. 

Особливо тішить те, що цього року, як ніколи, багато дорослих вперше взяли в руки писачок і зробити власну писанку. Бачили б ви з яким великим захопленням розписували вони яєчну сферу, і як радістю сяяли їх очі, коли у їхніх долонях ожила розмальована писанка. Мабуть, війна, біди і тривоги змушують нас гостріше відчути потребу бути українцями, не втратити коренів, адже писанка – давня українська традиція. Вона є символ Великодня, символом України, який єднає всіх нас, приносить добрий настрій та віру в те, що добро переможе зло, а на нашій квітучій землі запанує довгоочікуваний мир.

Марія ПОЛІЩУК, директор Сокальського БДЮТ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one + three =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!