Головна / Цікаво знати / В Сокальському районі встановлено 12 терміналів професійної орієнтації школярів

В Сокальському районі встановлено 12 терміналів професійної орієнтації школярів

Всебічний розвиток старшокласників, формування їх здібностей та творчого потенціалу є запорукою становлення висококваліфікованого, конкурентоспроможного, мобільного професіонала. Навчання в старших класах – це період формування особистості, її цінностей та переконань. Важливим аспектом в житті старшокласників є проблема професійного вибору та професійного самовизначення. Вибір професії – справа надзвичайно важлива.

Державним центром зайнятості Міністерства соціальної політики України розроблено інноваційний проект «Профорієнтаційний термінал», спрямований на забезпечення інформативності, доступності, мобільності, гнучкості та привабливості профорієнтаційних послуг для молоді.

Провідний лозунг проекту – «Живи і працюй в Україні!», тому що однією з цілей профорієнтаційної роботи є формування у молоді мотивації до легальної зайнятості на користь держави, а відтак – збереження та розвиток трудового потенціалу України. Термінал являє собою молодіжний профорієнтаційний Інтернет – портал, доступ до якого здійснюється через спеціальні електронні пристрої (тачскріни).

За своєю сутністю Термінал є сучасною формою та інструментом здійснення професійної орієнтації школярів і передбачає: ознайомлення учнів зі змістом професій, їх вимогами до працівника, шляхами отримання професії та умовами професійного навчання, станом і перспективами ринку праці, основами трудового законодавства, законодавства про зайнятість, послугами державної служби зайнятості тощо. Крім того, враховуючи значний вплив на професійний вибір школярів з боку їх батьків, змістовна частина терміналу розрахована також на батьків школярів та педагогічних працівників. Завдяки роботі з терміналом батьки отримують можливість грамотно допомогти своїм дітям знайти оптимальний професійний шлях у житті, а можливо, вдосконалити й власну професійну кар’єру або знайти себе в новій сфері діяльності. Педагоги – підвищити власний професійний потенціал та методичні можливості у сфері проведення профорієнтаційної роботи з учнями. Термінал працює в автоматичному режимі та передбачає можливість підключення до шкільної комп’ютерної мережі з метою використання інформації у комп’ютерному класі, зокрема, під час проведення профорієнтаційних заходів. Постійне оновлення інформації Терміналу передбачається через мобільний Інтернет. Періодичність оновлення визначається для кожної тематичної сторінки окремо. У Сокальському районі встановлено 12 Терміналів. На перспективу ще 14 шкіл району планується забезпечити електронними пристроями.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!