Головна / Цікаво знати / В Сокальському районі проводиться акція з профілактики та ранньої діагностики глаукоми

В Сокальському районі проводиться акція з профілактики та ранньої діагностики глаукоми

З 2 по 16 березня в Сокальському районі проводиться акція з профілактики та ранньої діагностики глаукоми у населення. Це захворювання є однією з значних проблем сучасності. Вона визначається стрімкими темпами збільшення населення на цю патологію, швидким розвитком невиліковної слабко-зорості й сліпоти. 

На жаль, глаукома діагностується, як правило, на розвиненій стадії захворювання, тобто коли вже є порушення зорових функцій. Високий рівень недіагностованих випадків, прогресуючий перебіг, значні економічні витрати на лікування, втрата зору та інвалідність спонукають до інтенсивних методів раннього виявлення, диспансерного спостереження, своєчасного медикаментозного та хірургічного лікування хворих на глаукому. 

Хворіють на глаукому, як правило, особи старші 40 років. Іноді, пацієнти скаржаться на затуманення зору, появу райдужних кілець навколо джерел світла, періодичні болі в оці, головні болі, пізніше  значну втрату зору. В цей час виявляється підвищений внутрішньо-очний тиск. При появі найменших з цих ознак необхідно своєчасно звернутися в очний кабінет для детального обстеження. 
Виміряти внутрішньо-очний тиск (ВОТ) можна в районній поліклініці м. Сокаль в долікарському кабінеті без попереднього запису в реєстратурі, також в поліклініках Великих Мостів та Белза. 

Треба пам'ятати, що при підозрі, або захворюванні на глаукому, потрібно дотримуватися рекомендованого об'єму досліджень, контролю за внутрішньо-очним тиском, регулярно відвідувати лікаря-окуліста, своєчасно проходити курс лікування. 

Лариса ТОВКАЛО, лікар-окуліст.       

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen + 12 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!