Головна / Цікаво знати / В Україні почала діяти «будівельна амністія»

В Україні почала діяти «будівельна амністія»

Це – доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо такі роботи проводили із 5 серпня 1992-го по 12 березня 2011 р. і вони не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об'єкта. Під «будівельну амністію» підпадають: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди; громадські будинки І та II категорій складності; будівлі й споруди сільськогосподарського призначення І і II категорій  складності.

Для того, щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м або господарської будівлі до 100 кв. м, слід зібрати такий пакет документів: заяву, два примірники заповненої декларації про прийняття об'єкта в експлуатацію та засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт, і копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження). Як повідомляють у Держархбудінспекції України, порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених із 29 квітня 2013 р., до набрання  чинності  цим порядком.

Для легалізації будинку площею понад 300 кв. м або іншого об'єкта слід зібрати наступний пакет документів: заяву, два примірники заповненої декларації про прийняття об'єкта до експлуатації, звіт про проведення технічного обстеження об'єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації, засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт, і копію технічного паспорта. Із цим пакетом документів слід звернутися до центру надання адміністративних послуг, який прийме документи й передасть їх до відповідної інспекції. Інспекція протягом 10 робочих днів із дати надходження до неї декларації перевіряє повноту зазначених там даних і на безоплатній основі реєструє подану декларацію. Після проведення реєстрації один примірник залишається в інспекції, яка її зареєструвала, а другий з відміткою інспекції через ЦНАП повертається замовнику.

Легалізувати самобуди 1992-2011 років за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 р. При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

Василь СЕМЕНЮК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eleven + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!