Цікаво знати

В Україні почала діяти «будівельна амністія»

Це – доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо такі роботи проводили із 5 серпня 1992-го по 12 березня 2011 р. і вони не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об'єкта. Під «будівельну амністію» підпадають: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди; громадські будинки І та II категорій складності; будівлі й споруди сільськогосподарського призначення І і II категорій  складності.

Для того, щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м або господарської будівлі до 100 кв. м, слід зібрати такий пакет документів: заяву, два примірники заповненої декларації про прийняття об'єкта в експлуатацію та засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт, і копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження). Як повідомляють у Держархбудінспекції України, порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених із 29 квітня 2013 р., до набрання  чинності  цим порядком.

Для легалізації будинку площею понад 300 кв. м або іншого об'єкта слід зібрати наступний пакет документів: заяву, два примірники заповненої декларації про прийняття об'єкта до експлуатації, звіт про проведення технічного обстеження об'єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації, засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт, і копію технічного паспорта. Із цим пакетом документів слід звернутися до центру надання адміністративних послуг, який прийме документи й передасть їх до відповідної інспекції. Інспекція протягом 10 робочих днів із дати надходження до неї декларації перевіряє повноту зазначених там даних і на безоплатній основі реєструє подану декларацію. Після проведення реєстрації один примірник залишається в інспекції, яка її зареєструвала, а другий з відміткою інспекції через ЦНАП повертається замовнику.

Легалізувати самобуди 1992-2011 років за спрощеною процедурою буде можливо до кінця 2015 р. При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

Василь СЕМЕНЮК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.