Цікаво знати

В Україні триває цвітіння золототисячника малого, що знаходяться на межі виснаження

А ще зараз також активно квітне інвазійний вид золотушник канадський, що знаходиться в одному ряду з амброзією, борщівником і колорадським жуком

Зараз саме пік цвітіння ЗОЛОТОТИСЯЧНИКА МАЛОГО – дворічної рослини родини тирличевих. Древні греки називали цю рослину кентаврою.

Але з падінням Римської імперії про назву забули. І лише в середні віки монахи розпустили чутку, що соком чудодійної рослини за сто золотих вони виліковують хворих. Звідси і пішла назва центавріум. Росте на луках, лісових галявинах і галявинах, між чагарниками, на узліссях, на полях.

Ресурси золототисячника в Україні знаходяться на межі виснаження. За останні десятиріччя природні запаси сировини зменшилися більше, ніж у 10 разів. Знаходиться під регіональною охороною.

А ще зараз також активно квітне ЗОЛОТУШНИК КАНАДСЬКИЙ – вид рослин з родини айстрових, поширений у Канаді й США, інвазійна рослина на території України. За ступенем небезпеки для навколишнього середовища і благополуччя людини цей чужорідний вид знаходиться в одному ряду з амброзією, борщівником і колорадським жуком.

Золотарник канадський вже сьогодні завдає великої шкоди не тільки природі Україні, але лісовому і сільському господарству.

Агресивному поширенню золотарника канадського сприяють кілька чинників.

▪️ По-перше, як вид-чужинець він не зустрічає так званих ворогів з числа рослин-конкурентів і комах.
▪️ По-друге, кожен кущ золотарника виробляє до 100 тисяч насінин, які відрізняються дуже високою схожістю – до 95%.
▪️ По-третє, коріння золотарника виробляють інгібітори – речовини, які пригнічують ріст інших рослин.

Слідом за цим зникає більшість лугових комах, птахів, дрібних ссавців. Таким чином, займаючи будь-яку ділянку, золотарник повністю змінює його тваринний і рослинний світ.

Ось такі дві схожі за назвами рослини і такі різні за значенням у природі.

РЛП “Верхньодністровські Бескиди”

Голос Сокальщини на GoogleNews