Цікаво знати

У Великих мостах готують кінологів та службових собак

Вже понад півстоліття навчальний центр у м. Великі Мости готує кваліфікованих інспекторів кінологів та службових собак для потреб органів охорони державного кордону. Історичний шлях центру розпочався в далекому 1945 році із створення 6 міжокружної школи сержантського складу.

Чимало славних сторінок перегорнуто за цей час. Багато зусиль докладено справі державної ваги – підготовці молодших фахівців для підрозділів охорони державного кордону.

Зараз Кінологічний навчальний центр – єдиний навчальний заклад в Україні, який готує фахівців із застосування службових собак з пошуку людини, зброї та боєприпасів, вибухових та наркотичних речовин. Без таких спеціалістів не обходиться жоден підрозділ Державної прикордонної служби України. Чимало інших правоохоронних органів бажають мати в свої рядах кінологів, які отримали базову підготовку у Великих Мостах. Крім того, Кінологічний навчальний центр готує інших спеціалістів прикордонного фаху.

Зараз ідуть дні навчання, як у інспекторівкінологів, так і у молодших інспекторів прикордонної служби. Курсанти засвоюють вимоги несення прикордонної служби, застосування службових собак, завдань та обов’язків прикордонних нарядів відділів прикордонної служби, тактику дій прикордонних нарядів під час несення служби, способів несення служби прикордонними нарядами, питань щодо застосування зброї, спеціальних засобів та засобів фізичного впливу під час охорони державного кордону.

Щоб покращити якість навчання, офіцеривикладачі постійно шукають нові форми і методи навчання, активно обмінюються досвідом з колегами з інших правоохоронних органів, як України, так і інших країн. В минулому році в Кінологічному навчальному центрі проходили спільні тренінги із представниками прикордонної варти Республіки Польща.

Протягом січня 2013 року спільний тренінг проходив на базі навчального центру прикордонної варти Республіки Польща. Основною темою тренінгу була: «Методи боротьби зі стресом у праці та службі». В боротьбі зі стресом під час проходження навчання в навчальному центрі прикордонної варти курсантам пропагують здоровий спосіб життя, що в свою чергу впливає на високі результати у навчанні. Учасники тренінгу, серед яких був і начальник Великомостівського кінологічного навчального центру Валерій Мошора ознайомились із завданнями, організацією, організаційноштатною структурою та облаштуванням основних приміщень центру прикордонної варти Республіки Польща.

Варто згадати і ще про одну подію, яка відбулась у минулому році. З ініціативи начальника нашого Центру, військовослужбовців, працівників, курсантів, які проходили навчання, та мешканців військового містечка на території центру було збудовано капличку.

В церемонії її освячення взяли участь священики різних релігійних конфесій, керівництво Державної прикордонної служби України, керівники області, району, міста, представники громадських організацій, персонал Кінологічного навчального центру та громадськість міста. У промові під час архієрейської літургії з нагоди освячення міжконфесійної каплички владика Ігор (Возьняк) сказав: «Церква, капличка – це будівля, де відбувається важлива зустріч Бога з людьми. Надзвичайне щастя спорудити капличку, куди люди приходитимуть століттями, щоб зустрітися з Богом».

Кожної неділі та в свята у капличці проходять Богослужіння.

Двері каплички завжди відкриті як для персоналу навчального центру, так і для всіх хто бажає її відвідати.

Іван КРИХТА.

Фото Василя Лєтіна.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.