Цікаво знати

У занедбаних стінах – вирує життя

У наметовому таборі «Козацький Дух» знову лунають дитячі голоси та сміх. Стартувала друга зміна. Разом з батьками хлопці та дівчата мали змогу долучитися до урочистого відкриття. Вони прийняли присягу та стали повноправними членами козацького братства – і вправі називатись козаками та козачками.

Тому, як і годиться, урочистості не могли відбутися без участі справжніх козаків, які варили куліш, стріляли з гармати та проводили бесіди про основи козацтва з юними учасниками табору. 

Представники Червоноградського козацького товариства «Західно-Бузький курінь Прикарпатської січі українського козацтва» Андрій Синиця, Анатолій Троцюк та Валерій Маршалок вкотре прийшли на допомогу волонтерам, наповнили справжнім українським колоритом святкове дійство. Минають дні, а життя не перестає вирувати у старих занедбаних стінах. Діти, наче бджілки, трудяться та із захопленням пізнають все нове. У національно-патріотичному таборі «Козацький Дух» вони гартують своє тіло, навчаються, вдосконалюють власні навички з військової та медичної підготовки, освоюють народні ремесла. Активний відпочинок та цікаве дозвілля на найближчі дні для них гарантовані. Попереду їх чекають захоплюючі майстеркласи, бесіди, лекції, рольові ігри та практикуми з іноземної мови.

Нещодавно юні учасники табору «Козацький Дух», під керівництвом майстринь Ольги Ровецької та Ольги Сольвар, які завітали до них у гості, виготовляли ляльки-мотанки з трави. Дітки проявили неабиякий інтерес та цікавість до такого виду діяльності. Зелена соковита трава магічним чином стала у когось лялькою-веснянкою, а у когось козаком-характерником з мечем та булавою. Як наголосила Ольга Олегівна: «Лялька-мотанка (або вузликова лялька) є прадавнім сакральним оберегом. Вона з’явилася тоді, як почали вирощувати льон. Перша лялька-мотанка була виготовлена більше п’яти тисяч років тому. Такі ляльки можна знайти в будь-якій країні. Виготовляли їх з екологічних матеріалів (трави, сіна, соломи), тому вони подобались не тільки дітям, але й старшим. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід та була її власним оберегом».

Хлопчики й дівчатка з радістю грались власноруч виготовленими ляльками-мотанками, та зробили на другому поверсі табору імпровізовану виставку власних робіт. Щасливі та усміхнені, вони ще довго обговорювали майстер-клас, який відвідали.

Тепер у них будуть свої охоронці, зроблені з дитячою любов'ю та ніжністю, заквітчані польовим сухоцвітом, пахучі та чарівні.

Учасники табору (долучившись до нашої дружньої родини) на власному прикладі демонструють, що бути патріотом рідної країни, поважати звичаї свого народу, і робити все на благо своє та близьких – сьогодні актуально, популярно та геть не важко! 

Нагадаємо, що перебування в таборі є безкоштовним та організоване з метою змістовного літнього відпочинку дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь в зоні АТО.

Запрошуємо всіх бажаючих на третій заїзд – з 10 по 23 серпня. Вік учасників: 12-17 років.

Таборування здійснюється за підтримки фонду «Відродження», а також небайдужих патріотів, які з радістю відгукнулись допомагати з організацією відпочинку дітей.

Юлія КОРНИЛО. 

Фото Оксани Василькової.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews