Головна / Цікаво знати / На захист східних кордонів Батьківщини

На захист східних кордонів Батьківщини

Минулої п’ятниці з Великомостівського кінологічного навчального центру урочисто вірядили об'єднану мотоманеврену групу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

У цьому заході взяли участь голова облдержадміністрації Ірина Сех, голова районної ради Ігор Дацюк, військовий єпископ, владика Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун, місцевий капелан о. Роман Возняк, священики Володимир Юськів та Василь Дриворіз.

Михаїл Колтун розповів про нещодавню зустріч з міністром оборони, що Українська греко-католицька церква запропонувала війську допомогу: "бути у ваших рядах, бути разом з вами, щоби підтримувати та бадьорити дух військовослужбовців, щоби ми не засумнівалися". Він висловив думку, що актуальні події в державі – "це випробування на нашу стійкість". "Бог нам дав цей стан, щоби кожного зачепити, порухати. Щоб кожен міг відчути відповідальність за Батьківщину. Не тільки за землю чи кордон, а за весь наш народ, і ми цей екзамен любові до свого ближнього маємо здати".

Військовослужбовцям було роздано молитовники "Молись і служи", а також вервечки, які владика Михаїл Колтун назвав "духовною зброєю", яка допомагатиме кріпити дух військовика.

У каплиці прикордонної служби у Великих Мостах є змога поспілкуватись зі священиком-капеланом, а також приступити до Сповіді та Святого Причастя.

Начальник Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Артур Горбенко повідомив, що добровольців відібрано зі складу західного регіону: Львівської, Волинської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

– Ми направляємо об'єднану мотоманеврену групу з 311 військових для виконання завдань щодо захисту територіальної цілісності та забезпечення надійної охорони східного кордону України, – сказав Артур Горбенко. – Добровольці-прикордонники виконуватимуть заходи щодо захисту пунктів пропуску та недопущення їх захоплення, проведення додаткових режимних заходів у контрольованих прикордонних районах, а також нестимуть службу на блокпостах й за необхідності протидіятимуть диверсійно-розвідувальним групам із суміжної сторони. У разі озброєної агресії, безумовно, наші прикордонники будуть залучатись і до оборони державного кордону.

Голова ОДА Ірина Сех зазначила, що військові забезпечені усім необхідним стрілецьким арсеналом, запасом матеріально-технічного забезпечення й повністю готові до виконання завдань за призначенням.

– П’ятдесят два відсотки добровольців – це сімейні чоловіки, які свідомо йдуть захищати свою Батьківщину. Напередодні вони пройшли спеціальний вишкіл, і ми з гордістю відряджаємо їх для захисту нашої суверенності та сподіваємось, що конфлікт буде вирішено політично, і всі повернуться додому здоровими, – підкреслила Ірина Сех.

Вона також ознайомилась з навчально-матеріальною базою Кінологічного навчального центру та вручила військовим освячену ікону – символ незламності духу та віри в перемогу.

Голова районної ради Ігор Дацюк побажав прикордонникам мужності та відваги під час несення служби по охороні східних кордонів України, а за потреби – дати відсіч окупантові, щоб зберегти цілісність держави.

…Триста одинадцять прикордонників із західних областей України та тридцять три військових із Великих Мостів уже охороняють східний кордон України.

Василь СОРОЧУК.

Знімки прес-служби Сокальсько-Жовківської єпархії та Львівської ОДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!