Цікаво знати

У Зашків, до Євгена Коновальця

Львівська облрада на сесії 16 лютого проголосила 2016 рік – Роком полковника Євгена Коновальця. Рішення прийнято «з нагоди відзначення у 2016 році 125-річчя від дня народження коменданта Української військової організації, голови проводу Організації Українських Націоналістів, полковника Євгена Коновальця». А 14 червня жителі Сокаля, Червонограда, Великих Мостів взяли часть в урочистостях з нагоди 125-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця, які відбулися на батьківщині полковника – у с. Зашків Жовківського району.

У місцевому храмі відправили літургію «За Україну». Потім присутні поклали квіти до могил батьків Є. Коновальця на цвинтарі, урочистою ходою пройшли до меморіального музею Євгена Коновальця, поклавши вінки та квіти до пам’ятника визначному політичному діячеві.

На віче виступили заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, голова Організації укрaїнських націоналістів Богдан Червак та інші. Вони привітали громадськість з нагоди дня народження Євгена Коновальця та закликали продовжувати його справу. Зокрема, заступник голови ЛОДА Ю. Підлісний наголосив, що «Коновалець був талановитим організатором розвідувальної діяльності, справжнім патріотом, який віддав своє життя за націю. Сильний не той, хто не падає, а той, хто зміг піднятись. Сьогодні ми маємо змінювати нашу країну на краще та нарешті збудувати Українську Державу, за яку загинув полковник Євген Коновалець і досі проливають свою кров тисячі українських патріотів».

– Сьогодні ми святкуємо справді великий день – 125 років від дня народження Євгена Коновальця, – сказав заступник голови обласної ради В. Гірняк. – То велична постать. Коновалець присвятив своє життя Україні. Нам бракує нині таких постатей. Щоб вшанувати його пам’ять, кожен на своєму місці має добре робити свою роботу для того, щоб Україна стала такою, за яку боровся Євген Коновалець.

З мистецькими творами виступили лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Львівська академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та учасники художньої самодіяльності Жовківщини.

Опісля усі бажаючі відвідали відділ Львівського історичного музею «Історикомеморіальний музей полковника Євгена Коновальця». Цього ж дня у Львові відбулося свято вулиці Коновальця, а у холі Головпоштампу спецпогашено маркований конверт, присвячений 125-ій річниці від дня народження Євгена Коновальця.

17-19 червня пройде десятий ювілейний молодіжний фестиваль «Зашків-2016».

Василь СОРОЧУК.

.
 

65993924
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.