Цікаво знати

Вагітність і калькульозний холецистит

У період вагітності важливо своєчасно проходити профілактичні медичні обстеження. У списку профільних лікарів: гінеколог, терапевт, окуліст, проктолог, судинний хірург. Не варто економити на здоров’я, адже ціна консультації проктолога в клініці або будь-якого іншого профільного лікаря не можна порівняти з цінністю збереження здоров’я і своєчасним виявленням захворювань.

Наявність каменів в жовчному міхурі нерідко виявляється тоді, коли жінка вже в положенні. Калькульознийхолецистит характеризується гострим або хронічним перебігом, при цьому жовчний міхур запалюється і в ньому застоюється жовч, відтік якої порушений.

При виявленні даного захворювання особливо під час вагітності майбутній мамі потрібно бути дуже уважною і ретельно стежити за своїм харчуванням і способом життя.

Причини появи каменів

Перш за все, це неправильне харчування – надмірне вживання жирної їжі, нерегулярність. Крім цього, розвиток жовчнокам’яної хвороби може і не залежати від їжі, це можуть бути фізіологічні особливості організму жінки – неправильний обмін речовин, порушення нормального відтоку жовчі, в останньому триместрі збільшується тиск матки на міхур, свій вплив можуть надати прийняті гормональні препарати, що змінюють гормональний фон , спадковість, стресовий фактор.

Симптоми

Біль і важкість у правому підребер’ї, нудота, блювота жовчю, не пов’язані з вагітністю, неприємний присмак у роті, проблеми з травленням (здуття, запор або діарея), може незначно підвищуватися температура тіла, з’являється дратівливість, стомлюваність, загальний дискомфорт.

Як діагностувати камені в жовчному міхурі при вагітності?

Аналіз крові і сечі дозволить з’ясувати, чи є в організмі запальний процес. УЗД визначить наявність каменів (за винятком холестеринових), їх розміри, стан міхура. Також необхідна консультація відповідного фахівця.

Чим небезпечний даний діагноз для жінки і її майбутнього малюка?

Високий ризик передчасних або штучно викликаних пологів, через плаценту може потрапити інфекція, сувора дієта, що приймаються медикаменти можуть позначитися на повноцінному формуванні плоду, летальний результат. Тому дуже важлива своєчасна діагностика, тому що симптоми наявності каменів в жовчному міхурі дуже схожі на прояви токсикозу.

Лікування

Найголовніше – запам’ятайте, що займатися самолікуванням категорично заборонено. Майбутній мамі постаратися не нервувати, уникати стресових ситуацій, дотримуватися призначену лікарем дієту і приймати лікарські засоби при необхідності, пити вітаміни. Лікар може настійно рекомендувати лікування в стаціонарі в разі загострення, де буде проводитися відповідна замісна терапія.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.