Цікаво знати

Від пляшки до прірви – один крок

Всі ми добре знаємо, що у нас жодне застілля не обходиться без спиртного. Хрестини чи день народження, професійне свято чи церковний празник  і ллється рікою вино, горілка, шампанське, коньяк. Щедро наливають, припрошують і самі п"ють, а потім настає важке похмілля, стійке звикання до алкоголю. В усіх випадках результат плачевний. Саме так сталося з Володимиром І. з Великих Мостів. Юнак заготовляв людям дрова на зиму, розраховувались з ним, як у нас прийнято, горілкою. Декілька днів пив і перед відправкою до війська. На призовний пункт добрався ледь живий. І відправили його не в армію, а в Угнівський наркодиспансер… Юнакові тільки вісімнадцять, а вже підірвав своє здоров"я алкоголем.

І таких, як він, на жаль, є багато. Зараз на обліку у нас стоїть 1360 осіб, які мають проблеми з алкоголем, серед них 97 (!) жінок. Причому більше п"ють жителі сіл  764. Насправді пияків та алкоголіків є набагато більше. В основному це люди із скаліченою долею, через них страждають їхні діти, рідні. Рідко хто з них приходить лікуватися самостійно. Як правило, їх привозять із загостреннями хронічних хвороб, білою гарячкою. Особливо важко лікується жіночий алкоголізм. Але якщо жінка хоче позбавитися від алкогольної залежності, то є шанс на успіх.

Алкоголь приносить в сім"ї нещастя, горе, часто вони розпадаються. 44-річний Роман М. з Великих Мостів п"є давно. Має сім"ю, двох дітей, але думає про те, де б знайти випивку, а не роботу. В лікарню його привезли з судомами, кардіоміопатією, хронічним панкреатитом. Підлікували, чоловік виписався і… знову взявся за старе. Чотири роки стоїть у нас на обліку тридцятирічний сокалець Степан Ш. В нього також є сім"я, дитина. Влітку поїхав на заробітки у Київ, запив, потрапив в лікарню з діагнозом "алкогольний делірій". Вивели його з того стану, приїхав додому на вислані дружиною гроші і знову, в котрий раз ігноруючи наше запрошення прийти в лікарню, подався в столицю. В цьому році ми мали чотирьох пацієнтів з білою гарячкою. Вивести їх з цього стану було нелегко.

Часто все починається з випивки, а закінчується наркотиками. 31річна сокальчанка Інна Ж. ще юнкою почала палити, пити, гуляти в сумнівних компаніях. Далі були крадіжки, лава підсудних, наркотики… Як результат: цироз печінки у тридцять років. Тепер жінка жалкує, що занедбала своє здоров"я. Нещодавно вона поїхала за кордон на заробітки, залишивши двох малих доньок.

Чимало наших жінок тяжко гарують за кордоном, щоб матеріально забезпечити своїх дітей. Та досить часто гроші приносять лихо. Так сталося і з 25річним Андрієм М. Нічого не шкодувала мати для свого одинака: присилала з Італії гроші, одяг, продукти… А син ледарював, зв"язався з сумнівною компанією, почав вживати опій. На наркотик витрачає всі гроші і не чує благань матері. Може колись зрозуміє свою помилку та чи не буде запізно? Тридцятирічний Михайло О. уже зрозумів, в яку прірву скотився. Йому мати також присилала гроші і він "сів" на голку. На обліку у нас стоїть два роки. За цей час схуд на двадцять (!) кілограмів. Нещодавно його привезли в лікарню у важкому стані. З"ясувалось, що він хворий на туберкульоз і… СНІД. Отакий печальний результат вживання наркотика. Тепер чоловік лікується і, мабуть, дуже жалкує, що сам загубив своє життя. Лікували ми і трьох чоловік з Сокаля, Бутин та Русина, які перевозили у Росію канабіс і були затримані. Це також молоді люди віком 2530 років. Зрештою, вік наркоманів короткий і про це повинні пам"ятати ті, хто починає вживати наркотики.

Подібних прикладів є, на жаль, багато. Може вони заставлять задуматись підлітків, молодих людей, які звикли щодня випивати пляшку пива, міксу чи іншого алкоголю, вважаючи, що він не шкодить їхньому здоров"ю. Пройде зовсім небагато часу і вони можуть опинитися на місці тих, кого щодня підбирає на вулиці "швидка". Не всіх вдається врятувати. Тож, наповнюючи в черговий раз склянку горілкою, пам"ятайте: втопити в алкоголі здоров"я легше, ніж повернути.

Інна РАЙКО,
нарколог.

Голос Сокальщини на GoogleNews