Цікаво знати

Відповідальність роботодавців

У зв"язку з реформуванням соціально-економічних відносин в Україні відбувається оновлення законодавчої бази. Деякі зміни у законодавстві про зайнятість населення безпосередньо стосуються роботодавців.

З 1 січня 2011 року внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 р. №1533ІІІ (далі Закон №1533) та Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАП).

Так, новою редакцією частини другої статті 35 Закону № 1533, яка регламентує права, обов’язки та відповідальність роботодавця, передбачено, що роботодавець зобов’язаний подавати виконавчій дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, в нашому випадку, Сокальському районному центру зайнятості, у встановленому порядку відповідно до законодавства відомості про прийняття на роботу працівників.

Згідно зі статтею 38 Закону №1533, за неподання форми звітності № 5ПН, як до речі, й за неподання інших відомостей, визначених ст. 35 Закону України № 1533, роботодавець несе відповідальність згідно із законодавством.

З 1 січня 2011 року відповідальність посадових осіб роботодавця за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття визначено ст. 1653 КУАП.

Так, несвоєчасне подання або неподання, визначених Законом № 1533 відомостей тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних, мінімумів доходів громадян – від 136 до 255 грн. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за вчинене правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 170 до 340 гривень.

Протокол складають посадові особи Сокальського районного центру зайнятості за кожним фактом адміністративного правопорушення.

Віктор ЛАЩУК, директор Сокальського районного центру зайнятості.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.