Цікаво знати

Віхи історії 4 березня 2014 року

Герой Небесної Сотні Володимир Топій, який загинув на Майдані 19 лютого 2014 року.

З 24 грудня 2013 року був у 12-й сотні.

Перебував на Майдані зі ще одним загиблим героєм — рудківчанином Володимиром Жеребним. Володя Жеребний народився і тривалий час жив у тій же багатоповерхівці, що Володимир Топій. Разом їздили на Майдан у Києві, і на барикадах стояли поруч.

Володимиру Топію було майже шістдесят. Володимир Петрович був у Києві з 24 грудня, потім приїхав 22 січня і 23-го уже поїхав назад. Хвилювався, що хоч на Майдані багато людей, але однаково замало, тому говорив усім, кого зустрічав у селі, чому вони не у Києві. Перед останньою поїздкою сказав сусідові Іванові, що коли з ним щось станеться, то слід поховати у Судовій Вишні Мостиського району, біля могили матері.

Тієї ночі, коли горів Будинок профспілок, згадує дружина Леся, Володимир був там. Останні хвилини його життя дружина чула, бо Володимир Петрович увімкнув телефон. Сказав, що він на другому поверсі профспілок, що вдалося погасити там вогонь, аби не згоріли поранені. А потім у слухавці почувся якийсь стукіт, біганина і чужі слова, мабуть, адресовані Володимиру: «Дєд, пошли…». Тоді дзвінок обірвався.

Син Руслан шукав батька у лікарнях і моргах. Йому показували обгорілі тіла, які неможливо було упізнати. Нарешті йому показали обгорілий труп. Єдине, що вціліло на плечах — кілька шматків одягу.

Проводили експертизу ДНК, причому двічі, бо перший раз були сумніви. Коли в Будинку профспілок почало горіти, дружина Леся просила чоловіка бігти до Михайлівського собору, але чоловік її не послухав.

4 березня 2014 року, близько 21:00 в Городок в’їхала автоколона, яка везла тіло Володимира Петровича, героя України, який загинув у Києві під час пожежі у Будинку Профспілок.

  • Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності[2]
  • Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно)[3]

Володимир Петрович Топій народився 26 квітня 1955р. у м. Судова Вишня Мостиського району. Проживав у селі Вишня Городоцького району.

19 лютого 2014 року Володимир Топій загинув у Києві під час пожежі у Будинку Профспілок..

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України від 21 листопада 2014 року Володимиру Топію було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.