Цікаво знати

Віктор Корж: про проблеми у спорті України

Нещодавно віцепрезидент НОК, доктор медичних наук Віктор Корж підняв доволі актуальну на сьогоднішній момент тему. Він зачепив одразу декілька сфер спортивного життя України: проблеми дитячого спорту, допінг на рівні Олімпійських змагань та некваліфікованість тренерів.

По суті, одна проблема витікає з іншої. Нещодавно Російській Федерації заборонили виступати на Олімпійських іграх під стягом власної країни через допінг скандал. Віктор Корж підкреслив, що така проблема існує не тільки у країні-сусідці, бо Україна також є учасниками Чемпіонатів Світу, Олімпіад та чемпіонатів Європейської першості.

Доктор медичних наук та віцепрезидент НОК підкреслив, що проблема ця виявляється ще з дитинства, коли багато тренерів дають молодим спортсменам стимулятори для досягнення ще більших результатів. Але вони це роблять не в інтересах дитини, як успішного спортсмена, а для себе, як гарного тренера, для підвищення своєї тренерської категорії. Цитата: “Нерідко вживання стимуляторів спричинено неуважністю батьків та діями недобросовісних і недостатньо кваліфікованих тренерів, котрі за рахунок здоров’я дітей хочуть підвищити їхні результати, а відтак, й свої тренерські категорії, а також отримати відповідні державні стипендії та підвищену заробітну плату” Після чого Віктор Корж зауважив, що потрібно вводити кримінальну відповідальність за такі вчинки та бути уважніше батькам.

Також помилковим, на думку спеціаліста, вважається скасування ліцензування приватних спортивних клубів, а також зниження кваліфікації тренерського складу в таких закладах.

Крім цього, було звернено увагу на все частіші випадки смертей через вживання анаболічних препаратів, точніше їх передозування в організмі: “Вже зафіксовано два смертельні випадки внаслідок передозування зазначеними небезпечними препаратами. Отже, проблема набагато ширша, починається набагато раніше до системних занять спортом і виходить далеко за межі лише сфери професійного спорту. Відповідно — вона охоплює набагато ширший прошарок населення, набуваючи ознак проблеми загальнонаціонального масштабу…”— пряма мова віцепрезидента НОК щодо цього випадку.

Віктор Корж підняв дуже правильну тему на широкий загал, тому що спорт — це запорука здоров’я всіх українців, а коли їм займаються неправильно, вживаючи стимулятори й анаболічні засоби, то це вже переростає у щось не підконтрольне.

751394376
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.