Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вітаміни для домашнього улюбленця – що потрібно знати

Вітаміни для домашнього улюбленця слід купувати у ветаптеках і тільки за рекомендаціями фахівця

Кожен господар, який насправді цінує та любить свого пухнастого друга, обов’язково піклується про самопочуття хвостатого. І нехай безкінечні реклами скандують про те, що достатньо придбати магазинний корм для тварини, і улюбленець разом із ним отримає всі необхідні мікроелементи та вітаміни, це далеко не так. Достатньо глянути на склад кормів, і ви зрозумієте, що корисними домішками там і не пахне. А для краси та активності тварини вони, звичайно, вкрай необхідні.

– Сьогодні більшість власників тварин не мають часу та великого бажання піклуватися про раціон своїх котів чи собак. Адже найлегший варіант – купив корм, насипав у миску і забув. Спеціально варити кашку з м’ясом, морквою для тварини ніхто не хоче, – зізнається ветеринарний лікар.

Зараз у усіх ветеринарних аптеках чи зоомагазинах пропонують безліч найрізноманітніших харчових вітамінних добавок для тварин. Зазвичай усі вони імпортні. Дуже популярні такі, що продаються поштучно. Їхня вартість від 0,25 до 0,60 грн. за штуку. Є для шерсті, травлення, зору, кісток, здорового росту і всього, чого лиш душа забажає. Та чи завжди вони корисні?

Як доглядати за домашнім улюбленцем, якщо він ще зовсім дитинча

Ветлікар пояснює, що перш ніж купувати вітаміни для улюбленця, треба детально ознайомитися з упаковкою, складом, інструкцією. Якщо це вітаміни на вагу чи поштучно, попросити документи на них. Обирати краще німецькі добавки, і не у зоомагазині, а у ветаптеці, адже там є кваліфікований фахівець, який вам порадить, що взяти.

Якщо хочете кращих результатів, купуйте не харчові вітамінні добавки, а справжні вітаміни в капсулах чи пігулках. Тварина їх не їстиме так охоче, як добавки, доведеться додавати в їжу чи заливати в горло силою, але користь від них значно краща, – запевняє ветлікар. – якщо тварина слабка, ви її підібрали на вулиці чи вона хворіла, оберіть вітаміни в ін’єкціях. Уколи давати легко і самому, під лопатку або у стегно лапи, але якщо не впевнені, що зможете, зверніться до ветлікаря.

Для котів – вітаміни групи В

Вибираємо вітаміни для домашніх улюбленців

Нестача вітамінів в організмі кішки може викликати чимало великих порушень важливих функцій організму. Тварина часто хворіє, має слабкий імунітет, страждає розладами травлення. Є періоди в житті хвостатих, коли корисні домішки просто необхідні. Наприклад, коли кошеня підростає, коли кішка вагітна, після операції або хвора.

Життєво необхідні котам вітаміни A, B, C, D, E. Кальцій, фосфор, йод, залізо, мідь, натрій, цинк, марганець, калій, протеїни та пивні дріжджі також повинні обов’язково повинні бути присутніми у харчуванні кішки в достатній кількості. Серед вітамінів групи В важливу роль відіграє вітамін В1 (тіамін), оскільки забезпечує нормальну діяльність нервової системи кішки, її м’язів і травлення. Вітамін В12 відповідає за нормальну роботу печінки і нервової системи, при його відсутності можуть виникнути проблеми з кров’ю. Дефіцит вітаміну В6 (піридоксин) в організмі кішки може спровокувати розвиток анемії і ураження нирок. Молодим тваринам, кошенятам необхідні вітаміни для кошенят – вітамін В2 (рибофлавін) і вітамін D – для нормального росту і розвитку. Цей набір вітамінів повинен бути присутнім в повсякденному харчуванні кішок з нормальним здоров’ям. Щоб уникнути крихкості кісток у кішки і забезпечити довгострокову функціональність її опорно-рухового апарату, кішці слід давати вітаміни і добавки, які містять глюкозамін і хондроїтин, а також кальцій для кішок.

Давати вітаміни котам треба, обов’язково враховуючи їхню стать і вік. Добавки для кошенят не підійдуть для дорослих чи старіючих тварин.

Exit mobile version