Цікаво знати

Внесення добрив для підвищення врожайності сільськогосподарських культур

Регулярна підживлення рослин корисними елементами живлення є однією з основних умов гарантовано високої врожайності овочевих культур. Дійсно, якщо внесення добрив виконується в необхідних обсягах, пропорціях і в потрібний час, то це сприяють істотному підвищенню врожайності овочевих культур і рослин.

При використанні крапельного зрошення режим живлення рослин має свої особливості. Зокрема, за наявності достатнього обсягу вологи процес поглинання елементів живлення рослинами виконується більш інтенсивно, при цьому відбувається прискорення міграція солей і іонів.

Експериментально доведено, що використання обприскувача для внесення добрив з оптимальним поєднанням мінеральних і органічних добрив в овочівництві є важливим чинником підвищення врожайності. Відзначимо також, що органічні добрива – це не тільки джерело елементів живлення, але і обов'язковий компонент для підтримки сприятливого стану структури грунту.

Норма внесення органічні добрив становить 150-250 кг на 100 кв.м площі для овочевих культур, які сприятливо реагують на такі "поживні добавки": баклажан, цибуля ріпчаста, огірок, білокачанна ранньостигла і цвітна капуста, перець, а також томат.

Стандартна схема добрива овочевих культур передбачає внесення необхідного обсягу міндобрив в кілька етапів: перед до посівом (висадкою), одночасно з посадкою (висівом) і підживлення рослин протягом вегетаційного періоду.

Використання систем мікрозрошення для поливу овочевих культур істотно підвищує продуктивність останніх, насамперед, завдяки локалізованому і дозованому внесенню розчинних добрив разом з поливною водою (фертигації), стимуляторів росту, засобів захисту рослин і т.д.

Фертигація, як показує досвід дачників і городників, які застосовують краплинний полив, дозволяє збільшити врожайність овочевих культур порівняно з мінеральними добривами, які вносяться в аналогічному обсязі при таких же поливних нормах. Справа в тому, що елементи живлення, які розчинені у воді, істотно швидше переміщаються до коренів рослин в грунті, і, крім цього, додатково засвоюються і листям самих рослин.

Для успішної фертигації доцільно застосовувати тільки дозволені до застосування в сільському господарстві мінеральні добрива, повністю розчинні у воді, які утворюють мінімальну кількість шламу. Перед внесенням добрив в систему грунт потрібно заздалегідь зволожити на глибину до 15-20 см, а після проведення фертигації систему мікрозрошення промивають чистою водою протягом 20-30 хв.

Періодичність доставки добрив і періодичність використання обприскувача визначають, виходячи із залежності біологічних особливостей культури та фази її розвитку, а також умов грунту. І, крім того, вони повинні збігатися з графіком поливів.

Голос Сокальщини на GoogleNews