Головна / Цікаво знати / Увага : на водоймах – нерест

Увага : на водоймах – нерест

Квітень, травень, червень ц. р. на Львівщині оголошені місяцями охорони нерестуючої риби. Про це є відповідний від 21 березня наказ Головного державного управління охорони, використання і відтворення живих ресурсів та регулювання рибальства у Львівській області. Згідно з ним з 1 квітня по 20 травня будьяке рибальство, добування водних живих ресурсів заборонено, зокрема, в басейні ріки Західний Буг. З 1 квітня по 10 червня – у всіх водосховищах, технічних водоймах. З 1 квітня по 30 червня – в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені). Як виняток, дозволено любительське рибальство в річці Західний Буг: з обох берегів від межі с. Стриганка до межі с. Городище, від межі м. Червоноград до межі с. Конотопи, від с. Ульвівок до межі с. Пісочне (Сокальський район).

Вилов риби в нерестовий період дозволено всім громадянам однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега на спеціально визначених (вищезазначених) ділянках.

Постановою КМУ від 21 листопада 2011 р. №1209 затверджено такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування цінних видів водних біоресурсів. Так, за знищення одного екземпляра щуки передбачено штраф у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, судака – 30, сома – 25, ляща – 10, товстолоба, рибця звичайного – 15, лина – 7, тарані – 5, карася, окуня, в’юна, верховодки, йоржа звичайного – 1…

Протягом нерестового періоду заборонено проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщаногравійної суміші, трелювання лісу, а також пересування будьяких плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби.

Віктор КОТИК, державний інспектор.

Григорій КАСПРУК, громадський інспектор.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

sixteen − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!