Головна / Цікаво знати / У Львові послу Канади показали, як в Україні готують надзвичайників

У Львові послу Канади показали, як в Україні готують надзвичайників

Сьогодні, 11 березня, у рамках кількаденного візиту до Львова Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук відвідав університет безпеки життєдіяльності. За його словами, нині Канада вивчає безпекові структури в Україні, аби знати, як найкраще підтримати Україну.

Як інформує репортер Соломія Коштура,  навчальний заклад послу презентував ректор Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайло Козяр. Гостю провели екскурсію навчальними аудиторіями та показали, як на практиці у Львові готують фахівців пожежно-рятувальної справи. Михайло Козяр  також розповів про плани відкриття нової  кафедри інженерного забезпечення саперних та піротехнічних робіт.

«Питання знешкодження саперних та інших вибухових пристроїв  для нашої країни має першорядне значення. Ми будемо розглядати всі варіанти, як можна збільшити можливості України у цій сфері, яка внаслідок бойових дій вже стала дуже актуальною і буде актуальною роками. Адже до сьогодні вам доводиться знешкоджувати сотні боєприпасів ІІ світової війни, а внаслідок теперішньої війни будуть нові виклики», – зазначив Роман Ващук під час зустрічі з викладацьким складом університету. 

Втім більшість питань до посла стосувались підтримки Канади у розв’язання військової агресії на Сході України. Професори та доценти запитували, чи готова Канада надати Україні зброю та як справляється з двомовністю. Відповідаючи, Роман Ващук запевнив, Канада  повністю підтримує Україну і не виключає можливості надання озброєння української армії, втім на сьогодні покладає великі надії, що конфлікт вдасть розв’язати мирним шляхом.

«Росія не радо зупиняється, тому ми займаємо скептичну позицію  щодо  невиконання нею зобов’язань.  Але сукупні санкції дають свої результати, ми знаємо, що в різних структурах Росії вже йдуть скорочення внаслідок занепаду економіки і здешевіння нафти.  Думаю, ніхто не зможе зрозуміти психологію однієї особи, яка в Росії приймає рішення, але раціонально було б для них зупинити цю агресію, ми намагаємось створити таке міжнародне середовище, щоб сприяти такій розв’язці», – сказав Роман Ващук.

Посол також додав, що уряд Канади робить конкретні кроки для зміцнення безпеки та обороноздатності України. Зокрема, Канада вже надала Україні нелетального військового спорядження на $5 млн.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!