Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Львові минулого року побільшало захворювань на туберкульоз

Торік медики Львова, порівняно із 2012 роком, частіше виявляли хворих на туберкульоз. А це свідчить про правильно скеровані дії медиків, адже тепер ці люди мають шанс вилікуватись та не бети розповсюджувачами хвороби в соціумі. На цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Туберкульоз – соціально значима хвороба, про яку всі говорять. Міські установи відповідають тільки за раннє виявлення і своєчасне скерування на лікування в обласні установи. Тут маємо позитивну тенденцію до збільшення відсотку хворих, яким вперше діагностовано туберкульоз методом бактеріологічного дослідження: бачимо тут ріст від 37,9% 2012 року до 44,7%  – 2013 року.

Нагадаю, що для діагностики туберкульозу проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, аналіз мокротиння, а дітям – проба Манту. Це нескладні обстеження, але вони можуть вберегти життя. Тому закликаємо не легковажити та вчасно відвідувати свою поліклініку», – наголошує начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

Довідка.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу (паличка Коха). Унікальність цього збудника у тому, що він є стійким до навколишнього середовища. Паличка Коха тривалий час зберігається у навколишньому середовищі: у пилу, грунті, снігу, льоді. Відомі випадки, коли у єгипетських муміях, в яких були ознаки туберкульозу кісток, виділяли живу паличку Коха.

Зараження туберкульозом відбувається при вдиханні повітря в закритих приміщеннях, які погано провітрюються, де перебуває або перебувала хвора на відкриту форму туберкульозом людина, у громадському транспорті, в магазині, кінотеатрах, та будь-яких громадських приміщеннях з великим скупченням людей. Збудник легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в «мирні» відносини з імунною системою організму. Лише у 10% осіб, які інфікувалися паличкою Коха, розвивається захворювання.

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. Коли ступінь ураження організму набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання і в неї спостерігається: кашель, що триває понад 2-3 тижні; рясне потовиділення вночі; слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищення температури до 37 і більше градусів без видимої причини, що триває понад тиждень.

При наявності хоча б декількох з перерахованих симптомів пацієнт повинен звернутись до сімейного лікаря за місцем проживання для обстеження на туберкульоз.

Якщо у людини туберкульоз виявили при профілактичному рентгенологічному обстеженні і в пацієнта немає ознак захворювання, це не означає, що він не хворий. Цій людині пощастило, що захворювання виявили на ранній стадії, коли ураження легень є невеликим і не впливає на загальний стан організму. Якщо б не профілактичне обстеження захворювання продовжувало б розвиватись, уражало більшу ділянку легень, що незабаром проявилось би  кашлем та іншими симптомами.

Правильно поставлений діагноз – це запорука успішного одужання і попередження непотрібних помилок. Допоможіть лікарю в короткі терміни провести потрібні дослідження для того, щоб бути впевненому у діагнозі. Туберкульоз – виліковний.

Exit mobile version