Головна / Цікаво знати / Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні

Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні

«Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні» – лозунг визначений секретаріатом Рамсарської конвенції для 2021 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Сьогодні, 2 лютого, країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.

Відомо, що водно-болотні угіддя багаті різноманіттям та є середовищем існування для різноманіття видів рослин і тварин. Вважається, що близько 40 % світових популяцій рослин і тварин живуть і розмножуються саме у водно-болотних угіддях.

Водно-болотні угіддя – це ресурс, який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, утрата якого б була б непоправною. Вони відіграють дуже важливу роль в екосистемі, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природнім місцем проживання для багатьох водоплавних тварин та рослин, допомагають зменшити вплив повеней, продукують кисень та допомагають у боротьбі зі змінами клімату, тому заслуговують на охорону і збереження.

В межах Львівської області у Турківському районі у 2010 році виявлено верхове болото, яке знаходиться на території РЛП «Надсянський» (РЛП “Надсянський”). Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 водно-болотному угіддю «Надсяння» надано статус водно-болотне угіддя міжнародного значення.

«Надсяння» – це рідкісне природне водно-болотне угіддя (ВБУ), що існує у біогеографічному регіоні Східні Карпати і відіграє суттєву роль у природному функціонуванні річкового басейну р.Сян (фото додаємо). ВБУ є прикладом унікального верхового сфагнового болота, яке збереглося у непорушеному вигляді. Відноситься до типу улоговинних боліт лісового поясу. У межах території досліджень виявлено 11 видів рослин Червоної книги України (2009), зокрема Andromeda polifolia, Orchis palustris, Dactylorizha incarnatа, Drosera rotundifolia та інші.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!