Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Войславицька гордість

У Войславицькій ЗШ ІІІ ст. відбувся усний журнал на історикокраєзнавчу тематику. Першу сторінку відкрила вчителька української мови та літератури Ольга Бучма, котра розповіла про велике значення книги в житті кожної людини. У вересні вона побувала у Львові на форумі видавців і поділилась своїми враженнями про книжковий ярмарок, про зустрічі з відомими літераторами, представила учням буклети і придбану літературу.

Учні 8 класу розповіли про пошукову роботу. Вчителі та школярі зібрали багато історичного матеріалу про Войславичі, відомості сягають шістьох століть. Ганна Шишка прочитала вірш місцевої поетеси Лідії ГійШишки «Село моє».

Вчитель християнської етики о. Степан Ділай розповів, що УГКЦ відзначила 25річчя, коли церква вийшла з підпілля. Зібрано чимало матеріалу про священиків, які були парохами в с. Тудорковичі в кінці XIX ст. – на початку XX ст. Серед них декан Варязького деканату Лев Ковшевич, о. Осмак, о. Гардибала. У Войславичах – о. Федорович, о. Давидович, о. Герасимчук, о. Тимчишин та інші. Крім релігійної діяльності, вони проводили велику громадську та просвітницьку роботу. 

В 1852 році в с. Тудорковичі народився Віктор Матюк – унікальна особистість, священик і композитор, лікар і громадський діяч. Він поєднував працю священика з музою творчості. Багатьом людям приносять радість його колядки, щедрівки та інші твори.

У Войславичах 1879 року народився Павло Лукич Штокалко – український письменник, священик УГКЦ, релігійний діяч, автор декількох збірок поезій на релігійну тематику, оповідань для дітей, п’єс. Він захоплювався малярством, був перекладачем. В школі є його книжка «На струнах гуслий або Давидові псальми», 1927 року випуску. Учні Христина Дідик, Вікторія Штокалко, Зоряна Дребот, Іван Макаревич розповіли біографію священика, його творчий доробок, читали вірші і псалми зі збірок Павла Штокалка.

Священик о. Степан Ділай зазначив, що цей новий навчальний рік вони розпочали з освячення фігури Божої Матері, яка була придбана та встановлена у вестибюлі школи за кошти батьків. Відтепер учні кожен день починають з молитви за Україну, за мир і спокій в державі.

Продовжила читання журналу Ольга Бучма, зазначивши, що у 2014ому виповнилося 90 років колишньому жителю села Войславичі Іванові Сичу, вояку УПА, політв’язню. Іван Григорович бере активну участь у громадському і політичному житті Сокальщини. Влітку він побував у рідному селі, подарував школі й сільській бібіліотеці свої книжки «Трагічне і правдиве», де описані події, які відбувалися в с. Войславичі в 2040 роках минулого століття.

Шкільний захід є хорошим уроком для духовного, культурного, національнопатріотичного виховання школярів.

Галина ЛОКАЧ, вчитель Войславицької школи.
ВОЙСЛАВИЧІ ГОРДЯТЬСЯ НИМИ.

Exit mobile version