Головна / Цікаво знати / Відновлюють водозливну греблю

Відновлюють водозливну греблю

Нещодавно у с. Ульвівок відбулося урочисте відновлення електропостачання гідротехнічного комплексу-споруди водозливної греблі. В урочистостях взяли участь голова Сокальської РДА Наталія Карташова, заступник голови РДА Ігор Кущак, керівник апарату РДА Марія Христинич, заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутат обласної ради Роман Швед, начальник Сокальського управління водного господарства Василь Новосад, заступник начальника Сокальської ОДПІ Олег Сольвар, керівник філії Ощадбанку Світлана Ксьонжик, Телязький, Скоморохівський та Свитазівський сільські голови – Надія Гібляк, Надія Гібляк, Ганна Гарасимчук, засновник та директор ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД Дмитро Лосєв та Роман Карпінський, представники сокальських ЗМІ.

Береги Західного Бугу в с. Ульвівок облюбували не тільки мешканці села, а й чимало скоморохівців, телязьців, сокальців. Колись сюди з'їжджалися люди з усієї Львівщини, Волині, бо це дуже гарне, благодатне місце, тут купалися діти і дорослі, засмагали, відпочивали. Згодом рівень води у водосховищі впав, на берегах можна було побачити лише поодиноких рибалок. Але все змінилося – сюди прийшли інвестори… Все починалося у 2011 році – вони приїхали на Сокальщину, ознайомилися з інвестиційним об'єктом, зустрілися з керівником водного господарства Василем Новосадом, сільськими головами. Керівники ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД все обдумали і розробили проект «Відновлення працездатності гідротехнічного комплексу-споруди водозливної греблі у с. Ульвівок», відповідно до якого зараз там ведуться ремонтні роботи.

Як зазначила керівник апарату райдержадміністрації Марія Христинич, Сокальська РДА завжди допомагає інвесторам, запрошуючи їх у наш край, адже інвестиційна політика у районі є стратегічною. Кожного року роздумують, що цікавого можна запропонувати для інвесторів, яку промоцію подати? І ось в Телязькій сільській раді гідротехнічну споруду запропонували інвесторам.

Спершу слово мала голова Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова: «Сокальщина має великий потужний потенціал – багатогранний промисловий комплекс, аграрний комплекс, багаті природні ресурси. Це і є передумовами для того, щоб Сокальщина і вся Україна були визнані не тільки на рівні європейської економіки, а й світової. Інвестори шукають тих, хто готовий до змін, хто іде в ногу з часом, а ми є саме такими. Ми усвідомлюємо, що буде чимало проблем, але завжди готові їх долати спільно і разом рухатися до майбутнього. Непростим був 2013 рік, але відрадно, що маємо такого хорошого інвестора на нашій сокальській землі. Незважаючи на катастрофічний стан доріг, економіку у вкрай важкому стані, ми віримо, що у 2014 році всі наші задуми будуть втілені у життя. Ми подаємо руку інвестору і сподіваємось на плідну співпрацю».

Заступник голови районної ради Володимир Чуб зазначив: «Я тішуся, що ми спільно з громадами вирішили проблеми і до нас прийшов інвестор, який буде дійсно працювати. Добре, що знайшли порозуміння між інвестором та громадою Телязької сільської ради і уклали соціальну угоду, якa буде сприяти розвитку місцевих територій. Бо Україна починається з маленьких сіл і містечок, з дороги, яку ми запланували відремонтувати. Думаю, ми будемо успішно співпрацювати. Я надіюся, що територія вздовж річки Західний Буг, яка тут проходить, в майбутньому стане великою рекреаційною зоною. Дякую керівникам ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД за те, що відважилися і взялися за реалізацію цього проекту».

Займатися реконструкцією і будівництвом електропостачання в різних видах – це дуже непроста справа і важка праця. Але для ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД це не нова галузь, вони цю роботу добре знають. Вони запроектували і збудували аналогічну гідроелектростанцію на Турківщині.

Засновник ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД Дмитро Лосєв розповів, що на початку було непросто, громада не хотіла приймати інвесторів, були побоювання щодо підтоплень, але загрози будуть усунені. Він висловив надію, що спільними зусиллями вдасться втілити в життя все задумане, як будівництво гідроелектростанції, так і створення рекреаційної зони в урочищі «Валівка». А ще запевнив, що працюватимуть задля відновлення промислового потенціалу Сокальщини, створення нових робочих місць, щоб було добре і товариству, і місцевим громадам.

Директор ТзОВ «Ліга ЛТД» Роман Карпінський зазначив: «В цей, як для кінця грудня, сонячний і теплий день, мені пригадується, як вперше переступив поріг кабінету начальника управління водного господарства у Сокальському районі Василя Новосада. Він тоді запитав: а ви дійсно будете щось робити? Бо багато інвесторів приїжджають, але далі слів справа не заходить. Я тоді відповів: є дуже багато чинників, які впливають на нашу роботу, не можу нічого гарантувати, але направду хочемо тут працювати, відновлювати усе, що занедбане, та створювати нові робочі місця. І от тепер можу відповісти з впевненістю: так, ми дійсно будемо тут працювати і прийшли сюди надовго, а перший крок уже зробили – відновили електропостачання дамби, зараз проводимо капітальний ремонт козлового крана та відновлюємо працездатність всього комплексу. Податки сплачуємо лише у казну нашого району і намагаємося максимально створювати нові робочі місця та залучати місцевих жителів до роботи. З Телязькою сільською радою уклали соціальну угоду, якою передбачена щорічна благодійна допомога сільській раді в розмірі 25000 грн., а також кошти на чистку ровів у Теляжі, вуличне освітлення в Ульвівку. Також ми взяли на себе зобов'язання відремонтувати дорогу через міст, яка нині у катастрофічному стані. З допомогою райдержадміністрації та районної ради, сільської громади, думаю, нам усе вдасться».

Роман Карпінський також поділився з присутніми планами на майбутнє, а це: реконструкція урочища «Валівка», створення там зони відпочинку як на воді, так і на землі. Хочуть там облаштувати професійне міні-футбольне поле, місця для риболовлі. Планів багато. Тож нехай ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД найближчим часом втілить їх у життя.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seven + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!