Цікаво знати

Чи можливо лікування наркоманії своїми силами, або це дурість?

Стикаючись з проблемою наркоманії, люди, як правило, починають шукати шляхи позбавлення від неї і всі йдуть приблизно одними і тим же шляхом. Перше, що спадає на думку – це те, що «я сильний, я зможу кинути сам». І в житті людини починається глава під назвою «лікування наркоманії своїми силами». Розчарування приходить дуже швидко, так як навіть найсильніша людська сила волі для наркотика – ніщо, він її тисне, як танк, залишаючи лише коржик. Тому я вирішив спробувати звернутися до спеціалістів. Зокрема, клініка Полінар пропонує лікування наркозалежності. Про клініку я дізнався від свого товариша.

Лікування

Зрозумівши, що сама впоратися не може, людина зазвичай вдається до лікарської допомоги. Що зробив і я. Можливо тритижневе перебування в спеціалізованій клініці Полінар, де пацієнту знімають «ломку», тобто фізичну тягу до наркотику. Однак психічна залежність залишається і знову штовхає людину на вживання наркотику. Існують також речовини-антагоністи наркотиків, як, наприклад, налтрексон, які, будучи присутнім в організмі, не дозволяють пацієнтові отримати «кайф» від наркотика, нейтралізуючи його дію. Але психічна пристрасть до наркотику все одно нікуди не йде. Переконавшись, що офіційна медицина допомогти не може, люди зазвичай звертаються за допомогою до різних екстрасенсів і чаклунів, де вони витрачають гроші, час, а проблема взагалі не іде ні наскільки, а іноді навіть і посилюється. Дуже часто у наркозалежного виникає думка: «А може виїхати звідси подалі і там, на новому місці почати нове життя ?!». Однак від себе не втечеш, і людина або починає вживати алкоголь замість наркотиків, або вже на новому місці проживання знаходить шляхи, щоб дістати і вжити наркотик. І знову не вдається лікувати наркоманію своїми силами. Проблема знову залишається. Всім відомо, що відповідальність робить людину кращою, дисциплінованішую і тому хворий іноді вирішує піти працювати, щоб це вплинуло на нього і він кинув колотися. Але, як правило, вона тримається до першої зарплати, після отримання якої зривається в черговий штопор. Знову невдача і знову все те ж саме. Наркозалежний може також вирішити завести сім'ю, щоб цей тягар зробило його серйознішим і не дозволяло вживати наркотик. Дійсно, якийсь час почуття обов'язку, любов зупиняють людину перед вживанням, тримають його в тверезості, але всі наркомани – моторошні егоїсти і рано чи пізно тяга до наркотику все ж пересилює їх позитивні якості і стає важливіше будь-якої самого рідної людини. Наркотики штовхають людину переступати через близьких людей і у людини не залишається взагалі нічого святого. Для прикладу, центр Полінар також надає допомогу батькам наркоманів, дружинам, чоловікам – взагалі всім, кого хоч якимось боком торкнулася ця проблема.

Буває, що хворий наркоманією починає активні заняття спортом і за рахунок цього намагається відволікти себе від свого згубної пристрасті. Адже кажуть люди: «У здоровому тілі – здоровий дух». Але це всього лише поверхневий стереотип, так як фізичне навантаження дійсно сприяє виробленню ендорфінів в крові, які підвищують настрій, але це не вирішує основну проблему – постійну психічну тягу хворого до зілля. Загалом, спорт – не панацея від наркоманія. Зневірившись в результаті невдалих спроб кинути наркотики, нещасний може вирішити піти в армію, щоб ізоляція від суспільства позбавила його від рабства наркоманії. Але ця зараза проникає всюди і практика показує, що, навіть перебуваючи в розташуванні армійської частини, наркомани все одно примудряються вживати улюблене зілля. Так що це теж не варіант. Зовсім вже рідкісний і «екзотичний» спосіб кинути наркотики – сісти в тюрму. Деякі дійсно пробують цим шляхом вирішити проблему наркоманії у своєму житті. Але навіть і це зовсім вже закрита установа не може забезпечити повну ізоляцію людини від наркотиків. Навіть в місцях позбавлення волі наркозалежні продовжують вживати наркотики. І тут знову все те ж саме!

Голос Сокальщини на GoogleNews