Цікаво знати

Можливості та особливості застосування електропили і бензопили

Високопродуктивна ланцюгова пила, завдяки своїй універсальності, використовується в різних сферах – від будівництва невеликих споруд до лісозаготівлі. Інструмент може застосовуватися як в побутових, так і професійних цілях. Поділ на види відбувається з урахуванням джерела живлення. Відповідно, електропили працюють від електромережі, а бензопили – на суміші двотактного масла і бензину. Визначившись з завданнями, які повинен виконувати інструмент, і з огляду на деякі особливості його застосування, ви зможете вибрати оптимальну за функціями модель.

Основні риси електропили

У чому головні відмінності інструменту? Переваги електропили:

–    компактність;

–    менший, у порівнянні з бензопилою, вага;

–    легкість в експлуатації (все, що буде потрібно для роботи, – підключити пристрій до джерела живлення і натиснути кнопку пуску);

–    широкі можливості для здійснення різноманітних завдань: заготівля дров, догляд за ділянкою біля будинку та ін .;

–    низький рівень шуму, відсутність вібрації;

–    екологічність;

–    зручна ціна.

За принципом роботи електро- і бензопила також мають суттєві відмінності. Електромотор створює обертальний рух на зірочку через конічний редуктор або прямий привід. Вона, в свою чергу, приводить в рух шину з ланцюгом. Робота бензопили заснована на активації двотактного двигуна внутрішнього згоряння. Дія здійсненно за рахунок паливної суміші.
Переваги використання бензопили

Електропилку часто використовують на виробництвах в закритих цехах, що неможливо при застосуванні бензопили, в ході роботи якої виділяються шкідливі вихлопні гази. Але варто взяти до уваги:

–    інструмент, який одержує енергію від електрики, як правило, відрізняється меншою потужністю і, крім того, він прив'язаний до розетки. Тому для створення заготовок з деревини поза виробничих будівель (в лісі, паркових зонах), як правило, використовується мобільна високопродуктивна бензопила. Вона впорається з розпилом товстих колод і обробкою іншого виду матеріалів. Єдине – слід визначити необхідну потужність агрегату, а також його здатність витримувати високі навантаження;

–    ще одна перевага на користь бензопили – пристрій можна експлуатувати в складних умовах і при будь-якій погоді. Однак при виборі пристрою цього типу потрібно бути готовим до деяких труднощів у його обслуговуванні. Для експлуатації бензопили необхідно підготувати паливо – суміш бензину і двотактного масла.

Важливо дотримуватися пропорції! Високопродуктивний потужний інструмент відноситься до розряду професійних, тому і купувати його варто для здійснення складних завдань. У сфері ведення домашнього господарства вашим вірним і надійним помічником стане електропила. До того ж вона економічніша в обслуговуванні.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.