Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вплив підгортання на підвищення врожаю картоплі

Стара, як світ практика підгортання картоплі в’їлася в голови не тільки дачників, а й кваліфікованих працівників фермерських господарств. Однак настільки вона ефективна, і чи дійсно необхідно в будь-яких умовах проводити підгортання? Сьогодні ми дамо ємну відповідь на ці питання і розберемося, коли дійсно варто звертатися до цієї практики.

Шкода чи користь

Підгортання сприяє поліпшенню аерації ґрунту. І дає бульбам більше простору для розвитку і зростання, як здається більшій частині власників приватних ділянок. З огляду на глибину росту бульб (15 см), це цілком можна вважати за правду. Однак іноді підгортанням можна і нашкодити врожаю.

Якщо грунт дуже сухий від вітру або навіть розігрітий сонячним світлом, підгортання такого ґрунту може лише завдати шкоди коренеплодам. При підгортанні земля завжди і обов’язково повинна бути трохи вологою. Тому оптимальний час для проведення “процедури” – це ранній ранок або вечір, коли вплив високих температур мінімальний. Ще краще зловити похмурий, прохолодний день спеціально для підгортання і перестрахуватися.

Важливо розуміти, що іноді підгортання не має ніякого сенсу. І залежить необхідність в цьому прийомі від кліматичних і погодних умов регіону, де знаходиться фермерське господарство. Якщо регіон або погодні умови в конкретний сезон посушливі, підгортання може катастофічно зашкодити врожайності.

Картопля і без того не дуже добре переносить спеку, а якщо в спеку її ще й підгорнути, палюче сонце буквально почне спекати бульби прямо в землі. При дуже сухому кліматі навіть полив не врятує ситуацію, і волога випарується дуже швидко.

Підгортання дійсно здатне позитивно вплинути як на якість, так і на багатство врожаю (багато фермерів вихваляються приростом в 30% в порівнянні з вирощуванням без підгортання). Головне пам’ятати, що цей метод актуальний тільки для помірного клімату і оптимальної вологості. В крайньому випадку, якщо вже дуже хочеться, краще обійтися легким розпушуванням. Воно також дасть ефект, але не заподіє шкоди картоплі.

Якщо бути уважним, давати корінню дихати і задовольняти потребу культури у волозі, яку вона дуже любить, результат не змусить себе чекати. Якщо погода грає не на вашу користь, не впадайте у відчай. Пропустіть один з двох етапів підгортання, і зробіть той, що дозволяє ситуація.

З пошуком експертного матеріалу нам допомогла компанія Альфагро.

Exit mobile version