Цікаво знати

Усі стежки ведуть до мами

Зі звукусльозинки народжується на світ святе слово "мама", яке вимовляє дитина. Але цю мить не вловити, як і не вловити того дня, коли вперше над колискою нахилилась мати. Шанування найдорожчої людини  один з найсвятіших обов'язків дітей. А ще людство і держава здавна шанують матерів, котрі народили, виростили і виховали не одну, а дві, три, чотири, п'ять, десять дітей. І серед високих державних відзнак найпочеснішою нагородою є звання "Матигероїня". Урочистості, які проходили в Сокальському районному народному домі, розпочалися з виконання Державного Гімну України. 

Далі матерів, які виховали п'ятеро і більше дітей, вітав отець Андрій Дутчак: "В наш час слово Герой більше пов'язано з трагічними подіями, з втратою молодого життя. Але бути героєм  це не означає загинути. В нашому повсякденному житті кожен має змогу бути героєм. Нині ми в цьому залі бачимо героїв, які подарували нам життя  матерів. Вони не думали про власні амбіції, про свою самореалізацію в житті, а присвятили себе дітям і родині. Їх потрібно шанувати і завжди дякувати за виховання дітей. Бути матір'ю  це героїзм сьогодення. Допоки в нашій державі є такі люди, які виховують багато дітей, наша Україна буде процвітати.

Дякуємо вам за те, що попри нелегкі будні, недоспані ночі, ви дали дорогу в життя своїм дітям. Бажаю вам здоров'я, довгих літ життя і Божого благословення. Вірю, що через ваші материнські молитви Господь пошле вашим дітям і внукам здоров'я, а державі  мир!" 

Матерям слова великої вдячності за їх героїзм висловив і голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко: "Без перебільшення, мати  це найніжніше, найсвятіше слово на землі. Перше слово кожної дитини  мама. І ви заслуговуєте на найбільшу вдячність, повагу від дітей, онуків і від кожного з нас. Незважаючи на важке становище в державі, Президент України не забуває про матерівгероїнь. Тому дякую вам, дорогі матері, за материнський подвиг і запевняю, що наша держава завжди буде пам'ятати і шанувати матерів. Зичу вам здоров'я, добра, довгих років життя, щоб діти, внуки, правнуки завжди тішили вас своєю увагою, добрим словом".

Заступник голови районної ради Володимир Чуб наголосив: "Від імені районної ради щиро вітаю усіх матерів, які нині тут в залі, із присвоєнням почесного звання "Матигероїня". Виховати троє, п'ятеро чи семеро дітей  це нелегко. Нині часто молоді мами жаліються, що виховують двоєтроє дітей і їм нелегко. А ми можемо тільки уявити, як було важко вам виховати так багато дітей! Радіємо, що ви дочекалися того дня, коли ваш подвиг оцінили на належному рівні. Бажаю вам і вашим дітям здоров'я, добробуту в сім'ях, благополуччя, радості від дітей і онуків, і щоб ви ними завжди гордилися". 

Далі ведуча Олена Назарова зачитала Указ Президента України "Про присвоєння почесного звання "Матигероїня". Згідно з ним, тринадцятьом матерям Сокальського району "за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку" присвоєно почесне звання "Матигероїня". Це: Марія Ващук, Ніна Дацюк, Світлана Козярська, Романа Крупка, Валентина Мручок, Парасковія Папроцька, Марія Рачун, Ольга Чабан, Ірина Рубаха, Світлана Білозір, Марія Костів, Оксана Руда, Анна Васько. Найбільше багатство має Марія Рачун, яка народила і виростила десятеро дітей!

А далі нагрудні знаки, посвідчення берегиням родинних цінностей, люблячим матусям, справжнім героїням вручили голова райдержадміністрації Олег Кожушко та заступник голови районної ради Володимир Чуб. Матері також отримали пам'ятні подарунки від народного депутата Степана Курпіля, які вручив заступник голови Сокальської РДА Анатолій Василишин. Піднімаючись на сцену, на материнських очах бриніли сльози гордості й радості водночас. Не одна мама пригадала моменти народження дітей, як було нелегко, коли вони були малими. Зараз діти вже дорослі, порозлітались із материнського гнізда, багато жінок тішаться уже внуками, а дехто й правнуками.

Для матерів концертну програму підготували аматори художньої самодіяльності. Пісні про маму, танці, байки, музика звучали на честь матерів. Урочистості закінчилися, а матусі поспішали додому, до своїх люблячих дітей і внуків. 

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews