Цікаво знати

Вибираємо дизайн інтер’єру: колористика

Колір є одним з найважливіших елементів інтер'єру. Вбрання колірне рішення будинку визначає, чи буде ваше житло затишним і комфортним або стане холодним і дратівливим. Психологи давно помітили, що саме правильний вибір колірної гами приміщення здатний надавати необхідну вплив на настрій і працездатність знаходиться в приміщенні людини.

Переглядаючи ескізи одного відомого дизайнера, і вибираючи фото інтерєру, варто пам'ятати, що вибір кольору приміщення в чому залежить від його розмірів, призначення, а також кольорової гами використовуваних в інтер'єрі елементів. Крім того саме за допомогою кольору можна значно скорегувати наявні архітектурні або планувальні недоліки приміщення.

Колір дозволяє створити ілюзію збільшення або зменшення простору. Приміром, при використанні сіро-зеленого кольору для фарбування стін невеликої кімнати можна візуально зробити її більш просторою. А ось червоний і помаранчевий дозволять добитися оптичного зменшення наявного простору.

У маленьких квартирах не рекомендують використовувати обробку темних або яскравих тонів, а також великі малюнки, зорово зменшують простір. Найбільш доречні в таких інтер'єрах нейтральні світлі пастельні тони.

А який паркет вибрати в інтер'єр своєї квартири або будинку?

Що стосується значущості підлогових покриттів в дизайні інтер'єру, візьму на себе сміливість заявити: паркетна підлога відіграє дуже велику роль в атмосфері будинку! Особливо, якщо це паркет з натуральної деревини.

Хоча б тому, що натуральне дерево саме по собі автономно здатне створювати настрій в будь-якому приміщенні, крім цього підлогу в будинку, чисто фізично, займає дуже значну, найбільшу після стін, площа.

Паркет може як підкреслити індивідуальність і стилістику Вашого інтер'єру, так і безнадійно зіпсувати задуману картину.

Використання в інтер'єрі надмірно інтенсивних кольорів може швидко стомлювати зір, тому їх застосовувати слід дуже обережно.

Вибираючи дизайн інтер'єру і його колір необхідно враховувати дизайнерське рішення і загальне призначення оформлюваного приміщення. Приміром, вітальні, в яких передбачаються часті збори всієї родини, оформляють за допомогою спокійних відтінків. Якщо ж вітальня використовується, в більшості випадків, для прийому гостей при її оформленні можуть використовуватися більш насичені тони.

Крім того гармонійність інтер'єру може бути досягнута тільки з урахуванням всіх його елементів.

Голос Сокальщини на GoogleNews