Головна / Цікаво знати / Вибираємо підзорну трубу – поради спеціаліста

Вибираємо підзорну трубу – поради спеціаліста

Сьогодні на ринку представлена ​​величезна кількість різноманітних моделей і модифікацій підзорних труб. Вони активно використовуються в туристичних поїздках, для спостережень за астрономічними об'єктами, природними явищами. Розроблено моделі для дітей і дорослих з різними технічними можливостями і функціональними особливостями.

Конструктивно труба складається з окуляра і об'єктиву. Залежно від конкретної ситуації обладнання може володіти як постійним, так і змінним збільшенням (воно варіюється за допомогою зміни окуляра). Якщо порівнювати підзорну трубу, наприклад, з більш широко використовуваним біноклем, то у першого варіанту є набагато більше технічних можливостей для спостережень за далекими об'єктами: набагато вище кратність збільшення приладів.

Види підзорних труб

Принципово можна розділити всі підзорні труби на прилади, які призначені для денних і сутінкових спостережень. Вони відрізняються насамперед діаметром вихідної зіниці (2-3 мм для денних моделей і 3-7 мм для нічних). Спеціалізованих підзорних труб для нічних спостережень на сьогодні не виробляють, для цих цілей оптимальним варіантом буде застосовувати прилади нічного бачення, в яких використовуються ближні інфрачервоні світлові хвилі. Але це не означає, що спостереження неможливі при слабкої освітленості або в сутінках.

Залежно від обраного об'єкта спостережень і його віддаленості вибирається кратність приладу. При цьому варто мати на увазі, що вага обладнання при кратності більш 12Х не дозволить використовувати підзорну трубу без фотоштатива або іншого кріплення (особливо актуально це твердження при тривалих спостереженнях практично в одному положенні, наприклад, за нічним небом).

Покриття, що просвітлює підзорних труб

Покриття, що просвітлює підзорної труби – тонка спеціальна плівка, яка призначена для того, щоб понизити величину відбиття падаючого на оптику світлового потоку. Ефективність використання цієї технології складає в межах 10-13%. Практично всі виробники розробляють свою технологію виробництва подібних матеріалів, тому не можна однозначно сказати про переваги тієї чи іншої марки.

При високій пропускної здатності ваше відображення в об'єктиві труби буде менш чітким, саме на такому приладі і варто зупинити свій вибір. Крім того, дуже важлива рівномірність просветляющего покриття по всій поверхні, висока контрастність між темними і світлими предметами без кольорових ореолів навколо них.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!