Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Вибір керамічної плитки: про що треба знати?

На сьогоднішній день виробники керамічної плитки пропонують величезний асортимент товарів, який призначається для облицювання різних поверхонь і витримує різні умови експлуатації. З усіх видів плитки необхідно вибрати саме той, який найбільш підійде конкретному приміщенню по фізичних характеристиках і декоративним властивостям.
маркування плитки

Будь-яке зображення на плитці і навіть колір символів мають своє значення. Так, наприклад, малюнок ступні позначає підлогову плитку, а ступня на заштрихованому поле означає високу зносостійкість матеріалу. Малюнок долоні позначать плитку для стін, а сніжинка – морозостійкість. Сорт плитки маркується кольором: 1 – червоний, 2 – синій, 3 – зелений.

Стійкість до стирання маркується абревіатурою PEI з числом означаючому ступінь зносостійкості, а саме:

     PEI I – сама м'яка, для стін
     PEI II – для дому, за умови ходьби виключно в домашньому взутті
     PEI III – для підлоги житлових приміщень і офісів
     PEI IV – для підлоги при невеликій інтенсивності руху
     PEI V – найміцніша, для підлоги в громадських місцях

Вологостійкість плитки ділиться на вісім груп і позначаються буквами А і В з числом ступеня поглинання. Наприклад, група I вбирає до 3% вологи, її можна використовувати для ванної кімнати, група II вбирає 6% вологи, група III – 10% і так далі.

Стійкість до хімікатів позначають латинськими буквами:

     АА – повна стійкість (можна використовувати на кухні та у ванній)
     А – легкі зміни зовнішнього вигляду
     В – середні зміни
     С – повністю втратить естетичні властивості від хімзасобів

Поради щодо вибору керамічної плитки

Для початку обрану плитку необхідно перевірити на предмет пошкоджень або дефектів. Для цього її прикладають один до одного краями або кладуть на підлогу, щоб визначити рівність поверхні. Якщо це плитка для підлоги, то її потрібно перевірити на слизькість. Плитка для підлоги повинна бути шорсткою.

Ще одним критерієм буде зовнішній вигляд плиток, який вплине на відчуття від приміщення. Великі плиточки візуально зменшують простір, як і темні кольори, але при цьому їх легше укладати.

Exit mobile version