Цікаво знати

Що треба знати про домашнє насильство, щоб себе захистити?

Сьогодні, 25 вересня, у Яворівській районній філії Львівського обласного центру зайнятості, в межах проєкту  #ДІЙмо_разом_проти_насильства” відбулася інформаційна зустріч з жінками, які постраждали від домашнього насильства на тему “Що треба знати про домашнє насильство, щоб себе захистити?”.

Участь у заході взяли заступник голови районної державної адміністрації Володимир Дзюнька, директор департаменту соціального захисту населення ЛОДА Наталія Кузяк, директор Львівського ЦСССДМ Ярослав Бордіян,  начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення ЛОДА Уляна Дорош, директор Яворівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Байда, начальник управління соціального захисту населення Уляна Ганусяк, начальник відділу по роботі з пільговими категоріями населення управління соціального захисту населення  Любов Пазюк, т.в.о. інспектора ювенальної превенції Яворівського ВП ГУВП у Львівській області старший лейтенант поліції Руслана Мацелюх, начальник відділу профілактики бездоглядності, безпритульності та правопорушень серед дітей служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Тарас Фульмес, Марта Чумало ГО «Жіночі перспективи».

Під час зустрічі активно обговорювались про види гендерно зумовленого насильства, спеціальні заходи та законодавчу базу щодо протидії гендерно зумовленому, у тому числі домашньому насильству.

«На сьогодні, ми маємо багато можливостей захистити свої права. Зі сторони соціальних служб, поліції завжди є підтримка і допомога, але вирішальне слово завжди за вами. Тільки ви можете визнати, що у вас проблеми, після чого інші підуть на зустріч,  а це важливо» – наголошує Наталія Кузяк

Окрім цього, охочі жінки,  які постраждали від домашнього насильства мали можливість обговорити проблемні питання під час індивідуальних консультацій юристки, психолога та працівника поліції.

«Пам’ятайте, у будь-якому разі, коли ви є жертвою або ж свідком домашнього насильства, необхідно звертатись за допомогою» – наголошує Руслана Мацелюх

Під час зустрічі акцентувалась увага на тому, щоб не замовчувати факти насильства  та необхідності дій у разі, якщо довелося  зіткнутися із насильством. Особливо вразливими є діти, які стають свідками насильства, адже вони потім  переносять його у дитяче середовище під виглядом булінгу.

Зустріч пройшла у формі діалогу, де кожен зміг поставити запитання  і отримав відповідь.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews