Вже кілька тижнів в Україні спалах кору. Це одне із найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. На Сокальщині, як і по всій Україні, тривають різні інформаційні та профілактичні заходи. Адже станом на сьогодні, за інформацією лікаря-інфекціоніста Сокальської ЦРЛ Ярослава Ворона, на обліку 75 хворих, а ще кілька днів тому було 62: є як дорослі, так і діти, серед них і одна вагітна. Смертельних випадків немає, важких також. Проте варто остерігатися, адже інфекція передається легко і швидко поширюється. 9 із 10 людей, з якими контактувала людина, що виділяє вірус, теж захворіють, якщо вони не були дворазово щеплені або не хворіли на кір.
Якщо говорити про річну статистику, за 2018 рік в Сокальському районі зареєстровано 189 випадків захворювання на кір, з них дітей до 17 р. – 105, з них до року – 13. На цю недугу захворіло й троє вагітних. Лікар-інфекціоніст розповідає, що у зв’язку зі спалахом кору, вони мають план дій, згідно якого лікарі виконують заходи по профілактиці. Аби пояснити на необхідності проведення профілактичних щеплень у школах району пройшли загальношкільні батьківські збори за участі лікарів-спеціалістів. Загалом на Львівщині такі батьківські збори провели у більше ніж тисячі школах. За три тижні інформаційної кампанії в області вакциновано близько 4 тис людей.
Отож, щеплення від кору повинне бути у всіх. Його необхідно робити як дітям, так і дорослим, які не хворіли кором і не були щеплені в дитинстві. Дві дози за календарем – в 1 і 6 років – захищають від кору на усе життя. Дорослим треба вакцинуватись проти кору, якщо вони ніколи не робили цього. Якщо ж ви не впевнені чи були вакциновані, то можете здати відповідні аналізи платно. Не вакцинованим дорослим слід ввести щонайменше одну дозу, а для найкращого захисту і другу дозу через місяць. Вакцина є безкоштовною для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Всі інші дорослі (від 30 років) можуть зробити щеплення платно. Проте під час вагітності її робити не можна. Власне вакцини у Сокальській ЦРЛ є в достатній кількості – із Бельгії, найближчим обіцяють ще завезти з Америки, бо в інших районах вже є.
Нагадаємо, що кір починається, як гостра респіраторна вірусна інфекція. Симптоми, на які варто звернути увагу: це підвищена температура, почервоніння очей, нежить, слабкість, а згодом і рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на шкірі обличчя і потім розповсюджується на все тіло. Найгірше, що через перші симптоми, схожі на застуду, хворі часто не відразу звертаються до медиків. А збудник тим часом просувається до життєво важливих органів. Тому якщо його не спинити й збудник дістанеться легень, може розвинутися пневмонія. Тож не зволікайте – зробіть щеплення собі або дітям, якщо вони не вакциновані.