Цікаво знати

Як підготувати дитину до дитячого саду

Декрет – це чарівний період в житті кожної мами, коли вона може повністю присвятити себе вихованню малюка. Але цей період закінчується, і батькам доводиться задуматися про відвідування дитячого саду.

Як підготувати дитину до дитячого саду

Більш того, дана установа виручає батьків не тільки у випадку, якщо їм необхідно займатися зароблянням грошей, але і відіграє велику роль у соціалізації дитини, у становленні його як маленької особистості. Саме в дитячому саду у малюка зароджується поняття роботи в колективі, усвідомлення відповідальності за свої вчинки, прищеплюються головні правила поведінки в суспільстві і т. п.

З чого варто почати підготовку до дитячого саду?

Підготовку до дитячого саду варто почати безпосередньо з вибору самого дошкільного закладу і отримання місця в садку. При цьому обов’язково враховуйте такі моменти: 1. Близькість дитячого саду до дому Це перше, що повинно хвилювати батьків, навіть якщо в родині є кілька автомобілів. Навряд чи вам сподобається по морозу взимку далеко водити дитину щоранку, а особистий транспорт може в будь-який момент вийти з ладу. Потрібно грати в ігри, розвиваючі увагу і довільність. Таким дітям потрібні чутливі вихователі, які працюють в дистадочку сонечко. Більш детально про установу ви прочитаєте на сайті

www.sadochok.net.ua

, який вартуєвідвідати для ознайомлення. 2. Колектив вихователів і методистів Професіоналізм персоналу садочка – це один з найважливіших факторів при його виборі. Тільки вихователь, який любить дітей всім серцем і знає необхідні методики управління малюками в тій чи іншій ситуації, зможе прищепити дитині любов до дитсадку і допоможе йому і батькам безболісно пережити адаптаційний період. 3. Умови в дитячому саду Обов’язково придивіться до меблів, облаштованості групи і дитячих майданчиків садка. Ваша дитина буде проводити тут досить багато часу, тому йому повинно бути затишно і комфортно, ну і, звичайно ж, – безпечно. 4. Профіль дитячого садка В наші дні держава піклується про своїх маленьких громадян, тому батькам потрібно пам’ятати про те, що існують спеціалізовані дошкільні установи. Що це означає? Якщо у вашої дитини позитивна реакція на туберкулінові проби, поганий зір, проблеми зі слухом або з шлунково-кишковим трактом, вам слід визначити його в дитячий садок, який якраз і спеціалізується на вихованні таких діток. В такому випадку ваша дитина буде обов’язково під наглядом спеціально навченого персоналу. 5. Дізнайтеся заздалегідь, яких лікарів потрібно пройти перед садком Тільки обов’язкові висновки фахівців, таких як ЛОР, окуліст, ендокринолог, невропатолог, ортопед, зможуть стати перепусткою в дитячий сад. Без проходження медкомісії влитися у виховний процес будь-якого дошкільного закладу буде неможливо. Лікарі обов’язково повинні дати дозвіл на відвідування дитиною дитячого садка.

Психологічна підготовка до саду дітей і батьків

Якщо безпосередньо сам дитячий садок ви вже вибрали, то обов’язково варто обдумати, з якого віку ви б хотіли віддати свою дитину в подібний заклад. Як правило, ясельна група (від 1,5 до 3 років) – це перша сходинка виховного процесу в дитячому садку. Але все ж багато батьків переступають через неї і вирішують, що їх чаду краще йти відразу ж в молодшу групу (з 3 до 4 років). Але навіть якщо ви хочете, щоб ваша дитина відвідувала ясельну групу, ходити в неї можна в різному віці – як в 1,5 рочки, так і в 2,5. Погодьтеся, розвитку і мислення діти ці дві вікові категорії дітей дуже відрізняються. Давайте спочатку розглянемо, як підготувати дитину до дитячого саду в загальному, а потім спробуємо проаналізувати особливості та вибрати оптимальний вік для початку його відвідування. У зв’язку з великими чергами зробіть попередній

запис в дитячий садок

. Одним з таких садочківє садочок Сонечко у Львові. ✓ По-перше, постарайтеся привчити дитину до графіку, за яким проводиться виховний процес в саду. Снідайте, обідайте і вечеряйте приблизно в той же час, коли дітей годують у садку. Спати укладайте дитину в той же час, коли у дітей тиха година. В такому випадку, вашому малюку буде значно легше адаптуватися до нового режиму. Насправді він для нього буде звичним, просто перенесеним в нові умови. ✓ По-друге, давайте більше шансів дитині бути самостійним. Нехай він вчиться одягатися, взувати тапочки, мити руки. Справа в тому, що якими б не були хороші вихователі, варто пам’ятати про те, що у них в групі деколи не один десяток дітей, і вони фізично не встигають кожному приділяти максимум уваги. Буде дуже добре, якщо ваша дитина зможе сам перевзутися після прогулянки або навіть просто зняти з себе шапку. ✓ По-третє, намагайтеся розвивати мову дитини, щоб він міг висловити свої бажання. Таким чином, йому буде набагато простіше говорити вихователю або няні про те, що він, наприклад, захотів в туалет або попити води. ✓ Ну і ще один фактор – проводьте якомога більше часу зі своїм чадом серед його однолітків. Це можуть бути різні ігрові кімнати, дитячі майданчики і т. п. Нехай малюк звикає до того, що його оточують такі ж діти, і він знаходиться в суспільстві, а не один. Крім того, батькам, які визначають дитину в садок, щоб вийти з декрету на роботу, варто пам’ятати про те, що і вам, і малюкові необхідний період – приблизно місяць-два – для звикання. У рідкісних випадках виходить так: вранці привели дитину в садок, а увечері забрали. Як правило, звикання дитини до колективу і до вихователів починається спочатку з прогулянки або з перебування в групі протягом 20-30 хвилин, потім час поступово збільшують. Ви повинні бути готові до того, що будете на підхваті у вихователів у разі незапланованих істерик. Справа в тому, що для того щоб знайти підхід до вашому малюкові співробітникам саду необхідно час. Через місяць-два вони вже будуть знати особливості його характеру, темпераменту, переваги в іграшках і т. п., тому зможуть самостійно впоратися зі сльозами дитини.

Оптимальний вік для початку відвідування дитячого садка

Психологи рекомендують батькам починати водити дітей в дитячий садок приблизно в 2,5 – 3 роки. Малюки в цьому віці вже володіють мовними навичками (а деякі вже взагалі відмінно говорять), усвідомлюють різницю між дорослими і дітьми, приймають авторитет старших. Саме тому у таких дітей легше всього проходить адаптаційний період.

Голос Сокальщини на GoogleNews