Цікаво знати

Як уникнути шлюбу від оптового китайського постачальника?

Серед підприємців існує думка, що бізнес з Китаєм – це драглисте болото, в якому недосвідчений комерсант буде безпорадно борсатися і зазнавати збитків. Багато українських підприємців тому ставляться з побоюванням до роботи з оптовими китайськими постачальниками. І це не дивно, адже Схід завжди був загадковим і незрозумілим, тому важко зрозуміти, як вести в ними переговори. Тим більше, що оптові постачальники з Китаю розмовляють на незрозумілому китайській мові і знаходиться досить далеко територіально від покупця.

Нерідкі випадки недобросовісних поставок, коли замість якісного товару, про який домовлялися спочатку, приходить продукція сумнівної якості. Причому, наявність договору не гарантує високої якості, навіть якщо там чітко прописана процедура повернення пересортиці і шлюбу. Навіть в цьому випадку обміняти шлюб постачальника на більш якісну продукцію, що відповідає міжнародним стандартам, досить непросто. Краще постаратися уникнути такої ситуації і свідомо мінімізувати можливі ризики. Як правильно працювати з китайськими постачальниками і що слід зробити для мінімальної загрози вашому бізнесу?

Як забезпечити вигідні замовлення з Китаю

Нинішня Україна все ще продовжує потребувати різноманітних китайських товарах, які відрізняються досить гарною якістю і мають при цьому недорогі привабливі ціни. Підприємці нашої країни давно і успішно ведуть бізнес з Китаєм. Більш того, продовжують з’являтися нові учасники на цьому ринку, яким теж знаходиться ніша для організації власного торгового бізнесу з перепродажу товарів з Китаю. Споживачі України дуже прихильно ставляться до китайської продукції і охоче її купують.

Дешеві закупівельні ціни на ці товари дуже привабливі з точки зору бізнесу, адже таку дешеву і цілком сучасної продукції не знайти в інших країнах. Тим більше, якщо замовлення буде зроблений безпосередньо при відвідуванні спеціальних виставок або при прямих контактах з фабрикою-виробником. При особистих контактах хоч і доведеться напружитися, але можна досягти дуже великого зниження ціни – удвічі або навіть утричі від заявленої. Для китайців торгівля – це певний ритуал, який передбачає можливість поторгуватися. У Китаї люблять торгуватися і поважають покупців, які можуть грамотно збити ціну. Їм дістаються і інші бонуси.

Крім того, при такій закупівлі продукцію можна побачити на власні очі, помацати її, подивитися технічну документацію, провести різні тести і особисто поспілкуватися з китайським постачальником. У процесі спілкування можна домовитися, щоб на початку співпраці була представлена ​​пробна партія товару з Китаю, щоб перевірити якість і характеристики контрольних зразків. Постійно посилюється виробнича потужність китайських заводів і фабрик і наявність дешевої робочої сили забезпечують високі обороти виробництва. Така політика дозволяє робити високі накрутки на закупівельну ціну і забезпечує отримання маржі в дуже великих розмірах, аж до 1000%.

Чималу роль в успішності бізнесу з Китаєм грає доставка замовлення покупцеві, в тому числі і доставка пробної партії товару. В процесі багаторічної співпраці іноземних підприємців з постачальниками Китаю народилася така послуга, коли досвідчена карго-компанія приймає на себе всі труднощі митних контактів і заповнення документів. Ця послуга дозволяє обійти мовні проблеми, незнання китайської культури і традицій, відсутність необхідних навичок і зв’язків і багато іншого, що складно для недосвідчених комерсантів з інших країн.

При здійсненні замовлення на будь-якому з китайських маркетплейсов, наприклад, Alibaba, досить великий ризик поганих поставок. Якщо ви раніше не були знайомі зі своїм китайським партнером, то існує небезпека укладення угоди з недобросовісним постачальником або навіть зі звичайним шахраєм. Як убезпечити себе від ненадійних комерційних відносин з китайськими постачальниками і не втратити гроші?

Що робити для мінімізації ризиків при закупівлі в Китаї

Здійснюючи віддалену закупівлю товару в Китаї, ви можете наразитися на мережевих аферистів, які попередньо дізнаються особисту інформацію про покупця, а потім користуються нею для очищення його кишень. До популярних способів обману покупців відноситься наступний: коли покупець оплачує присланий з фабрики рахунок, а гроші продавцю не надійшли. При перевірці листування з’ясовується, що цей липовий рахунок прийшов від третього учасника листування, який несанкціоновано до вас приєднався. Він має або схожу назву, або майже ідентичних електронну адресу. У такому випадку гроші будуть втрачені, оскільки фабрика за шахраїв відповідальності не несе.

Щоб свій ризик мінімізувати, краще доручити пошук постачальника надійної компанії-посереднику, яка професійно зможе його перевірити і дати гарантію його сумлінності. Якщо ви скористаєтеся послугами компанії Покупайко, у вас не буде приводу сумніватися в чесності свого китайського партнера і як його продукції.

Як убезпечити себе від шлюбу китайської продукції

Якщо постачальником відвантажено товар неважливого якості або в партії бракує товарних одиниць, то поки він ще знаходиться на китайській території, його можна обміняти на якісний. Ось чому так важлива послуга посередника з перевірки якості і комплектації товару. Після того, як вантаж перетнув кордон, повернення його або обмін нереальний.
Для правильної побудови логістичних процесів дуже важливо знайти надійного китайського постачальника і вибрати досвідчену карго-компанію. Логістика вантажу і його супровід є досить важливою складовою частиною бізнесу з Китаєм.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.