НА ЗАМІТКУ НОВОЗАРЕЄСТРОВАНИМ ПЛАТНИКАМ ПДВ
В практичній діяльності у суб’єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ не з першого числа місяця, виникають розбіжності з контрагентами при співставленні показників податкової звітності з ПДВ. Зокрема, це відбувається в результаті виписування новозареєстрованими платникам ПДВ податкових накладних.
Адже абзацом другим пп. 7.8.1 п. 7.8 •ст. 7 Закону № 168/97ВР "Про податок на додану вартість" визначено, що для особи, зареєстрованої платником ПДВ з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця. Отже, такі платники до декларації з ПДВ за звітний період місяць включають результати обліку податкових зобов’язань та податкового кредиту за два різні календарні місяці.
При цьому задекларовані таким чином податкові зобов’язання за звітний період не відповідають сумам, включеним контрагентами до складу податкового кредиту. Тобто виникають розбіжності між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом контрагентів.
З метою врегулювання таких розбіжностей платники податку, перший податковий період яких більше календарного місяця, податкові зобов’язання з ПДВ повинні декларувати таким чином:
податкові накладні, складені в періоді від дня реєстрації платником ПДВ до останнього дня місяця, у якому відбулася така реєстрація, відображаються у рядку 8.4 декларації •з ПДВ та додатку 1 до декларації з ПДВ;
податкові накладні, складені в періоді від першого числа місяця, наступного за місяцем реєстрації платником ПДВ, та до останнього дня такого календарного місяця, відображаються у рядку 1 декларації з ПДВ та розшифровуються у додатку 5 до декларації з ПДВ (Розшифровці) у розрізі контрагентів.
Отримані податкові накладні за весь звітний період розшифровуються у розрізі контрагентів та періодів виписки податкових накладних у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ та відображаються у відповідних рядках розділу другого податкової декларації з ПДВ.
Відповідно до ст.18 Закону України від 01.06.2000 р. №1775III "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", якщо бланк ліцензії непридатний для користування внаслідок його пошкодження, ліцензіат з метою отримання дубліката ліцензії має подати відповідному органу ліцензування: заяву про видачу дублікату ліцензії; не придатну для користування ліцензію; документ, що підтверджує внесення плати за видачу дубліката ліцензії (85 грн/).
Орган ліцензування зобов’язаний протягом трьох робочих днів із дати одержання заяви видати заявникові дублікат замість пошкодженої ліцензії.
Суб’єкт господарювання може провадити свою діяльність на підставі довідки про подання заяви про видачу дубліката ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності. Її надає орган ліцензування.
Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ У Сокальському районі.