Головна / Цікаво знати / Як відремонтувати планшет своїми руками

Як відремонтувати планшет своїми руками

Планшет – компактний пристрій з великими можливостями, працездатність якого забезпечують електронні деталі і програмне забезпечення. Ними користуються всюди: вдома, на роботі і беруть з собою у відпустку. Тим більше стає прикро, коли він виходить з ладу. Найчастіше причина однакова, особливо в популярних моделях. Якщо планшет зламався, а гарантійний термін ще не минув, краще віднести його в сервісний центр. У всіх інших випадках можна відновити його самостійно, особливо якщо знаєте, як відремонтувати планшет своїми руками, і поломка нескладна.

Визначення причини поломки самостійно

Для початку слід провести первинну діагностику вашого гаджета. Це зробити простіше всього, так як для цього не потрібно розкривати планшет. Візуально і за допомогою спеціального програмного забезпечення перевіряємо справність:

 • динаміків;
 • кнопок включення, регулювання гучності;
 • акумуляторної батареї;
 • захисного екрана;
 • тачскрін;
 • роз’ємів;
 • модулів зв’язку.

Якщо на цьому етапі проблема виявлена ​​і її можна усунути, можна переходити до ремонту. Якщо поверхневий огляд не дав результатів, то потрібно розкрити планшет, щоб провести глибоку діагностику. При мінімальному наборі інструментів зняти задню кришку вийде у кожного, але знайти причину і провести якісний ремонт набагато складніше. Чи не впевнені в своїх силах? Звертайтеся на https://ipbb.top/ і наші фахівці з ремонту планшетів виконають швидко і якісно роботи будь-якої складності.

Після того, як зняли задню кришку, оціните стан шлейфів і внутрішніх компонентів. Якщо візуально причина видно, наприклад, кнопка харчування перестала знаходитесь у скрутному становищі, то можна замовити нову і провести її заміну. Якщо розбирання не допомогла, то виявити несправність можна тільки спеціальним обладнанням. Для цього потрібні навички і знання, якими середньостатистичний користувач не володіє. Це ще одна причина, по якій краще довірити ремонт професіоналам з досвідом.

Мінімальний набір інструментів і програм для ремонту

Для домашнього ремонту планшета потрібні будуть інструменти:

 • викрутки з різними наконечниками (прямі, зірка, хрест);
 • лопатки та медіатори для розтину корпусу;
 • 2 пінцета з прямими і закругленими кінцями;
 • присоска для установки сенсорного екрану;
 • двосторонній скотч;
 • пензлик;
 • лупа;
 • тканину з мікрофібри.

З таким мінімальним набором можна акуратно розібрати планшет, від’єднати і приєднати шлейфи, поміняти розбитий тачскрін. Додатково в роботі знадобляться програм, за допомогою яких додатково перевіряють справність пристрою. Найпопулярніші – Phone Doctor Plus, Phone Tester і AIDA64. З них трьох для новачка буде найбільш зрозумілим Phone Doctor Plus.

Види ремонту планшета, які цілком можливо зробити самому

Поломка може бути як фізичної, так і системною. Найбільш частими бувають, коли планшет перестає включатися або не працює камера, роз’єми, динаміки. Всі вони кріпляться на роз’ємах до материнської плати. Причина може бути в несправності окремих компонентів, так і в самій материнській платі.

Якщо після падіння планшета або сильного удару на поверхні скла з’явилися тріщини, тачскрін перестав реагувати на дотики або більше не світиться екран, значить, пошкоджена сенсорна панель разом з матрицею. Встановити новий екран можна в домашніх умовах.

Якщо батарея перестає довго тримати заряд, можливо ємність АКБ знижена через знос. У домашніх умовах також можлива його заміна. Якщо часто виходите в інтернет з планшета, ймовірною причиною може бути наявність вірусів в системі. Щоб «вилікувати» планшет, потрібен скидання до заводських налаштувань виробника або перепрошивка планшета. Якщо після скидання працездатність не відновилася, потрібно на офіційному сайті завантажити файл прошивки і запустити програму, яка в авторежимі оновить пристрій до останньої версії.

Якщо хочете, щоб ваш планшет менше ламався, звертайтеся з ним дбайливо: захищайте від падінь і прямих ударів і поставте антивірус, якщо користуєтеся часто інтернетом.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × 4 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!