Планшет – компактний пристрій з великими можливостями, працездатність якого забезпечують електронні деталі і програмне забезпечення. Ними користуються всюди: вдома, на роботі і беруть з собою у відпустку. Тим більше стає прикро, коли він виходить з ладу. Найчастіше причина однакова, особливо в популярних моделях. Якщо планшет зламався, а гарантійний термін ще не минув, краще віднести його в сервісний центр. У всіх інших випадках можна відновити його самостійно, особливо якщо знаєте, як відремонтувати планшет своїми руками, і поломка нескладна.
Визначення причини поломки самостійно
Для початку слід провести первинну діагностику вашого гаджета. Це зробити простіше всього, так як для цього не потрібно розкривати планшет. Візуально і за допомогою спеціального програмного забезпечення перевіряємо справність:
- динаміків;
- кнопок включення, регулювання гучності;
- акумуляторної батареї;
- захисного екрана;
- тачскрін;
- роз’ємів;
- модулів зв’язку.
Якщо на цьому етапі проблема виявлена і її можна усунути, можна переходити до ремонту. Якщо поверхневий огляд не дав результатів, то потрібно розкрити планшет, щоб провести глибоку діагностику. При мінімальному наборі інструментів зняти задню кришку вийде у кожного, але знайти причину і провести якісний ремонт набагато складніше. Чи не впевнені в своїх силах? Звертайтеся на https://ipbb.top/ і наші фахівці з ремонту планшетів виконають швидко і якісно роботи будь-якої складності.
Після того, як зняли задню кришку, оціните стан шлейфів і внутрішніх компонентів. Якщо візуально причина видно, наприклад, кнопка харчування перестала знаходитесь у скрутному становищі, то можна замовити нову і провести її заміну. Якщо розбирання не допомогла, то виявити несправність можна тільки спеціальним обладнанням. Для цього потрібні навички і знання, якими середньостатистичний користувач не володіє. Це ще одна причина, по якій краще довірити ремонт професіоналам з досвідом.
Мінімальний набір інструментів і програм для ремонту
Для домашнього ремонту планшета потрібні будуть інструменти:
- викрутки з різними наконечниками (прямі, зірка, хрест);
- лопатки та медіатори для розтину корпусу;
- 2 пінцета з прямими і закругленими кінцями;
- присоска для установки сенсорного екрану;
- двосторонній скотч;
- пензлик;
- лупа;
- тканину з мікрофібри.
З таким мінімальним набором можна акуратно розібрати планшет, від’єднати і приєднати шлейфи, поміняти розбитий тачскрін. Додатково в роботі знадобляться програм, за допомогою яких додатково перевіряють справність пристрою. Найпопулярніші – Phone Doctor Plus, Phone Tester і AIDA64. З них трьох для новачка буде найбільш зрозумілим Phone Doctor Plus.
Види ремонту планшета, які цілком можливо зробити самому
Поломка може бути як фізичної, так і системною. Найбільш частими бувають, коли планшет перестає включатися або не працює камера, роз’єми, динаміки. Всі вони кріпляться на роз’ємах до материнської плати. Причина може бути в несправності окремих компонентів, так і в самій материнській платі.
Якщо після падіння планшета або сильного удару на поверхні скла з’явилися тріщини, тачскрін перестав реагувати на дотики або більше не світиться екран, значить, пошкоджена сенсорна панель разом з матрицею. Встановити новий екран можна в домашніх умовах.
Якщо батарея перестає довго тримати заряд, можливо ємність АКБ знижена через знос. У домашніх умовах також можлива його заміна. Якщо часто виходите в інтернет з планшета, ймовірною причиною може бути наявність вірусів в системі. Щоб «вилікувати» планшет, потрібен скидання до заводських налаштувань виробника або перепрошивка планшета. Якщо після скидання працездатність не відновилася, потрібно на офіційному сайті завантажити файл прошивки і запустити програму, яка в авторежимі оновить пристрій до останньої версії.
Якщо хочете, щоб ваш планшет менше ламався, звертайтеся з ним дбайливо: захищайте від падінь і прямих ударів і поставте антивірус, якщо користуєтеся часто інтернетом.