Вентильовані фасадні системи бувають різними. В залежності від облицювального матеріалу вибирається окрема технологія монтажу решетування, різні елементи кріплення, зокрема різний алюмінієвий профіль. Загалом, алюмінієві профільні системи використовуються не лише для фасадів. Про інші способи використання можна почитати тут https://alutal.com.ua/ua/alyuminiyevi-profilni-sistemi.
Незалежно від типу облицювання, спочатку потрібно змонтувати каркас. Розглянемо схему цієї конструкції. По суті, каркас – це решітка з металічного профілю (може бути профілю алюмінієвого) або дерев’яних брусків, плюс елементи кріплення, несучі напрямні елементи, а також кронштейни різних серій та форм, в залежності від рівня навантаження.
По якій схемі прикріплюють панелі до фасаду
Незалежно від матеріалів, послідовність збірки підсистеми завжди однакова. Різниця в використовуваних елементах кріплення. Це значить, що для різних облицювальних матеріалів потрібно купити окремий алюмінієвий профіль, окремі клямери, окремі саморізи.
Основою служить зовнішня стіна будівлі. Спочатку монтажники встановлюють термоміст – паронітову прокладку. Наступним кроком кріплять кронштейни, щоби зробити відстань між стіною та облицювальним матеріалом. Також за допомогою цих елементів можна замаскувати нерівну поверхню стін.
Далі потрібно встановити утеплювач – мінераловатну плиту, прикріплюється дюбелями. При необхідності утеплювач захищають спеціальною мембраною.
Після утеплення стіни до кронштейнів прикріплюють направляючі вертикальні профілі. В залежності від типу плит вибирають різні планки. Так, для композитних панелей потрібно купити алюмінієвий профіль U і П-січення. Монтаж профілів починається з їх встановлення по одному на протилежних кутах стіни, далі пропорційно розташовують по одному, пильнуючи, щоби відстань між ними була не більше одного метра. За допомогою профілів формується єдина площина. Далі профілі можна пофарбувати в колір панелей, або залишити в «рідному» відтінку заради контрастного вигляду.
Фасадний каркас готовий.
Далі іде завершальний етап – встановлення фасадного облицювання. В залежності від ваги та виду плит використовуються додаткові елементи кріплення. Наприклад, для встановлення тяжких керамогранітних плит потрібні також клямери, а для кріплення алюмокомпозитних панелей потрібні салазки.
Таким чином монтується якісний навісний фасад.