Цікаво знати

Як вибрати гідроакумулятор

З метою надання автономної подачі води в системі водопостачання застосовуються різноманітні помпи. Однак якщо розглянути їх щоденний, щотижневий або щомісячний графік витрачається електроенергії, то він являє собою чергування двох фаз: робоча (коли насос активний, і створює перепади тиску) і простий (агрегат не функціонує через відсутність потреби). Чим більше ці фізичні процеси змінюють один одного, тим вище вживання електрики, а також зношування конструктивних складових насоса і ризик виникнення гідроударів. Є можливість оптимізувати даний процес, якщо зменшити число запусків двигуна агрегату. Для цього в розробці проекту автономної подачі води фахівці проводять розрахунки і підбирають гідроакумулятори. Один з основних аспектів у цьому виборі вважається визначення раціонального обсягу резервуара для рідини.

Критерій обсягу

Безсумнівно, для безперервної роботи і необхідної кількості рідини, гидробак вибирають спочатку за обсягом. Тут можна розглянути, як наближені (загальні) рекомендації, так і скористатися спеціальними формулами і розрахунками. Для того, щоб визначитися з об’ємом, потрібно відштовхуватися від наступних моментів:

  • Великий гидробак – мінімальна кількість включень помпи;
  • Маленький гідроакумулятор – частота стрибків тиску набагато вище;
  • Чим більше резервуар, тим більше і запас рідини при відсутності світла.

Перший момент найголовніший, так як помпи мають кордону включення в годину. Чим частіше запускається насос, тим більше він нагрівається, відповідно швидше зменшується його працездатність. Не завжди великий гидробак – це хороший вибір. Вода просто може застоятися, і Вам доведеться її зливати, а це зайві витрати часу. Оптимально, щоб рідина в баку не перебувала бездіяльно більше 24 годин.
Якщо бак не відповідає Вашим потребам, то він частіше буде запускати насос через надлишок рідини в резервуарі. Тому підбір даних агрегатів потрібно проводити з урахуванням всіх нюансів.
У разі, коли немає електрики, гідроакумулятор використовується як резервне джерело води. Слід зауважити, що фактичний обсяг води становить приблизно сорок відсотків від зазначеного, отже, для оптимального резерву рекомендується розглядати моделі від 50 літрів.

Конфігурація

При підборі гидробака також звернути увагу на його розташування. Існують горизонтальні і вертикальні агрегати. Якщо Ви сумніваєтеся в підрахунках майбутнього місця монтування, то вибір схиляється до вертикального обладнання (воно просто займає менше місця). Наприклад, це може бути невеликий приямок. Горизонтальний гідроакумулятор володіє кріпленням для монтажу на його базі зовнішньої помпи (в основному, для створення насосних станцій). Так само даний резервуар без особливих зусиль можна завісити на стіну за допомогою спеціальних кріплень.

Матеріал

Гідроакумулятор виготовляється з двох основних компонентів – це зовнішній корпус і внутрішня мембрана. Як правило, сталь, з якої складається резервуар, повинна бути не менше 0,8 мм в товщину (оптимальний розмір – це 1,2). Матеріал корпусу – сталь для питної води, або відповідна модель нержавійки. Другий вид монтується в місцях, де показник відносної вологості досить великий. Що стосовно мембрани, то вона повинна бути міцною, а також виконана з відповідних компонентів для питної води. Як правило, це спеціальний еластичний каучук.

Рекомендації

Щоб не використовувати складні математичні формули і проводити підрахунки, скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • Не більше трьох точок споживання, а продуктивність помпи 1,5-2 м3 / ч – досить резервуара 20-24л;
  • Для 4-8 місць витрати рідини і агрегат до 3,5м3 / год – гидробак 50-60л;
  • Більше десяти точок і насос 5м3 / ч – потрібно гідроаккумултор 100 літрів і більше.

Голос Сокальщини на GoogleNews